آخرین اخبار کاشان

از گوشه و کنار کاشان| هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا در مراکز سالمندان اردستان مشاهده نشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محمد علی مطلب‌زاده اظهار داشت: با توجه به موضوع بیماری کرونا سعی شده برنامه‌های  بهزیستی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و سلامت مددجویان در دستور کار باشد که به همین منظورجلسات در سال گذشته به شکل ماهیانه انجام می‌شد که الان با وجود وضعیت موجود هر سه ماه این جلسات برگزار می‌شود.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی افزود: بهزیستی اردستان در حوزه پیشگیری از آسیب‌ها برنامه‌های خوبی را اجرا کرده که در سال گذشته 44 جلسه آموزشی زندگی و خانواده برگزار کرد که 450 نفر در آن شرکت داشته اند.

رئیس بهزیستی شهرستان اردستان ضمن اشاره به ارائه جلسات آموزش پیش از ازدواج به زوج‌های جوان گفت: این اداره در موضوع آموزش پیش از ازدواج دو جلسه برای 50 نفر و برای فرزند پروری17 جلسه به استعداد 450 نفر و آموزش مهارت‌های زندگی  با سه جلسه برای  300 نفر را برگزار کرده است.

وی ابراز داشت: بهزیستی شهرستان اردستان در موضوع پیشگیری از اعتیاد نمایشگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد و همچنین 10 جلسه کارگاه آموزشی برای 340 نفر برگزارکرده و در موضوع کمک به ترک اعتیاد معتادان بی‌بضاعت هم به صورت یاری برگ به مراکز ترک اعتیاد و هم به کمپ زندگی دوباره مبلغی حدود بیش از پنج میلیون تومان کمک کرده است.

مطلب‌زاده بیان کرد: موضوع تنبلی چشم و شنوایی که به صورت دو طرح دتر سطح کشور در حال برگزاری است در اردستان هم انجام می‌شود و با توجه به موضوع کرونا این موارد دو روز در هفته در اداره بهزیستی با دستگاه انجام می‌گیرد و یک روز هم با حضور در خانه های بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع کرونا این کار انام می شود.

رئیس بهزیستی شهرستان اردستان تاکید کرد: بهزیستی اردستان در سال گذشته در موضوع تنبلی چشم یکهزار و 727 کودک سه تا شش سال را مورد معاینه قرار داد که 200 مورد مشکل داشتند و به پزشک مراجعه شدند و در موضوع شنوایی نوزادان تا شش ماه نیز 359 نوزاد معاینه شدند که 20 نفر به پزشک ارجاع شدند.

وی ضمن اشاره به همکاری بهزیستی با مراکز ترک اعتیاد تصریح کرد: دو مورد مرکز اعتیاد تحت نظارت بهزیستی اردستان فعالیت دارد و دیگر مراکزی که فعالیت دارند تحت نظارت بهزیستی نیستند اما با آن‌ها همکاری داریم و همه مراکز بهزیستی شهرستان اردستان به صورت امور خیریه‌ای انجام می شود.

مطلب‌زاده نقش خیران در ارائه بسته معیشتی به نیازمندان افزود: بهزیستی شهرستان اردستان در موضوع کرونا 707 بسته معیشتی و بن نقدی را به مبلغ 227 میلیون تومان بین مددجویان بهزیستی شهرستان اردستان پرداخت کرده که نقش خیران در این زمینه پررنگ بوده است.

رئیس بهزیستی شهرستان اردستان بیان کرد: این اداره در حوزه اشتغال 99 مورد تسهیلات 30، 40 و 50 میلیون تومانی پرداخت کرده که در مجموعه سه میلیارد و 900 میلیون تومان بود که به افراد مددجو و زنان سرپرست، معلولان و بهبود یافتگان از اعتیاد پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: اورژانس اجتماعی خدمت جدیدی بود که در سال 98 در اردستان شروع به فعالیت کرد و در موضوع کودک آزاری ، همسر آزاری، سالمند آزاری و مداخلات در بحران‌های خانوادگی، کاهش طلاق و خودکشی از وظایف اورژانس اجتماعی است  اما با توجه به محرمانه بودن آمار امکان اعلام آن وجود ندارد.

مطلب‌زاده تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا مراکز سالمند از پذیرش سریع سالمندان معذور بوده و باید توسط کارشناسان و تست‌های مربوطه که انجام می‌شود این کار صورت بگیرد که در اردستان تاکنون هیچ گونه مورد مشکوک یا مثبت در سالمندان  بهزیستی وجود نداشته است.

کسب رتبه سوم دانشگاه کاشان در جشنواره روابط عمومی‌های دانشگاه‌های کشور

علیرضا عبداللهی نژاد ضمن اشاره به احراز رتبه سوم روابط عمومی دانشگاه کاشان در جشنواره روابط عمومی دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: این جشنواره به صورت مجازی و با شعار و محوریت “دانشگاه سبز؛ روابط عمومی سبز” برگزار شد و دانشگاه کاشان در بخش اطلاع‌رسانی و ارتباط با رسانه رتبه سوم را کسب کرد.

دبیر علمی جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور افزود: معرفی و تقدیر از روابط عمومی‌های فعال، خلاق، اثرگذار در حوزه آموزش عالی و ترویج فرهنگ مصرف بهینه منابع در روابط عمومی‌ها در راستای مدیریت سبز از جمله اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه 102 دانشگاه پنج هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند، ابراز داشت: پس از داوری آثار بر اساس دستورالعمل‌های موجود، دانشگاه‌های سراسر کشور به سه گروه (الف)، (ب) و (ج) تفکیک و در هر گروه در سه محور عمومی، رتبه‌های اول، دوم و سوم برگزیده شدند.

آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به تعویق افتاد

حمزه چاوشی ضمن اشاره به تعویق افتادن زمان امتحان مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت: با توجه به آنکه تمامی برنامه‌ریزی ها برای برگزاری آزمون این مدارس صورت پذیرفته بود اما بنا به توصیه و تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا زمان این آزمون به تعویق افتاد.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش کاشان از تاخیر احتمالی دو هفته‌ای برای برگزاری آزمون مدارس استعدادهای درخشان خبر داد و افزود: در صورتی که شرایط کشور برای برگزاری آزمون مدارس استعدادهای درخشان مهیا باشد نسبت به برگزاری آن اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید