آخرین اخبار کاشان

کودکانِ کار در کاشان ساماندهی می‌شوند / ساماندهی متکدیان بر عهده شهرداری است

ام‌البنین متقی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه در واحد توانبخشی بهزیستی کاشان مراکز فعال در این زمینه تمامی خدمات لازم به این افراد را ارائه می‌دهند، اظهار داشت: در سه ماهه سال جاری 100 مورد از وسایل مورد نیاز وسایل توانبخشی به معلولان شهرستان کاشان تخصیص داده است.

وی از تخصیص 4.5 میلیون تومان کمک بلاعوض ویژه مناسب سازی منازل و خودرو به معلولان کاشانی خبر داد و افزود: در واحد پیشگیری نیز واحدهای مختلفی را تحت نظارت و فعالیت دارد به نحوی که چهار مرکز نگهداری کودک و نوجوان در سطح شهرستان کاشان وجود دارد که به صورت خیریه‌ای اداره می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با بیان اینکه واحد مشارکت‌های مردمی می‌تواند یک بازوی قوی برای دیگر واحدهای تخصصی این اداره باشد، ابراز داشت: اداره بهزیستی شهرستان کاشان 10هزار مددجو را تحت پوشش قرار می‌دهد که این مددجویان واقعا نیازمند هستند.

وی با بیان اینکه اکثر امور بهزیستی به صورت خیریه اداره می‌شود، گفت: بهزیستی کاشان تمام تلاش خود را برای رفع نیاز مددجویان به کار گرفته است اما ممکن است طی کردن روند اداری برای برخی از مددجویان طولانی به نظر برسد و همین موضوع باعث نارضایتی آنان شود.

متقی‌نژاد با بیان اینکه کاشان به واسطه خیران خوب در حوزه مسکن و اشتغال در وضعیت خوبی در استان اصفهان قرار دارد، تصریح کرد: کاشان در حوزه مسکن و اشتغال جزء شهرستان‌های رتبه یک استان اصفهان محسوب می‌شود و این مهم به دلیل خیران بسیار خوب کاشانی است و در همین راستا نیز در سال جاری پنج واحد مسکونی به خانواده‌های دارای معلول واگذار شد.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در مورد بیمه زنان سرپرست خانوار در کاشان تاکید کرد: بهزیستی کاشان در مورد بیمه 160 زن سرپرست خانوار در حال اقدام است که دو هزار و 294 میلیون ریال در سال گذشته پرداخت شده است و این مهم نیز در سال جاری ادامه دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کشان از پرداخت کمک بلاعوض به 31 خانواده های کاشانی دارای دو معلول ویژه ساخت مسکن در سال گذشته خبر داد و تبیین کرد: این کمک در سال گذشته 30 میلیون تومان بوده و امسال نیز با مصوبه صورت گرفته این کمک بلاعوض به 60 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بهزیستی در مورد متکدیان وظیفه‌ای ندارد و این مهم بر عهده شهرداری است، افزود: بهزیستی کاشان در سال 97 اقدام خوبی در خصوص ساماندهی کودکان کار انجام داد که با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی این افراد که 15 نفر و از اتباع بودند، جمع‌آوری و اقدامات لازم صورت پذیرفت به نحوی که بیش از یک سال از کودکان کار در کاشان خبری نبود.

متقی‌نژاد با بیان اینکه اخیرا دوباره این کودکان کار در کاشان فعال شدند، ابراز داشت: به زودی با به کارگیری تجارب گذشته اقدامات خوبی در زمینه ساماندهی کودکان کار در شهرستان کاشان انجام می‌شود؛ کودکان کار برای بهزیستی کودکان تا 12 سال است و مسئولیت کودکان با سن بیشتر از 12 سال بر عهده این اداره نیست.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید