آخرین اخبار کاشان

۵۰۰ واحد مسکونی برای محرومان در روستاهای کاشان ساخته می‌شود

علی‌اکبر مرتضایی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی طرح مسکن محرومان این شهرستان گفت: این واحدهای مسکونی بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استاندار اصفهان با هدف توانمندسازی و کمک به تامین مسکن خانوارهای نیازمند و کم‌توان در مناطق محروم روستایی ساخته می‌شود.

وی افزود: این خانه‌ها با زیربنای ۶۰ مترمربع برای خانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب، خانوارهای دارای واحد مسکونی غیرمقاوم در معرض خطر و همچنین خانوارهایی که فاقد توان مرمت مسکن خود در روستاها هستند، ساخته خواهد شد.

فرماندار ویژه کاشان اظهار داشت: تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ۵۰۰ میلیون ریال با کارمزد چهار درصد و  ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه کاشان دارای مجمع خیرین مسکن‌ساز است، تاکید کرد: باید از کمک این خیرین برای ساخت واحدهای مقاوم مسکونی محرومان شهرستان بیشتر بهره‌گیری شود.

مرتضایی اضافه کرد: ساخت واحدهای مسکونی در روستاها در کنار رضایت‌مندی بیشتر ساکنان روستایی، افرادی که به علت اشتغال یا نداشتن مسکن مناسب به شهرها مهاجرت کرده و در حاشیه شهرها در وضعیت نامناسبی بسر می‌برند، برای مهاجرت معکوس تشویق می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه فرمانداری کاشان از هیچ کوششی برای جلب کمک مشارکت خیرین مسکن‌ساز و مقام‌ها برای ساخت این واحدهای مسکونی دریغ نخواهد کرد، گفت: کمک دستگاه‌ها و همچنین تکریم از منزلت روستاییان وظیفه تمام دستگاه‌های اجرایی است.

فرماندار ویژه کاشان تلاش در راستای تحقق هدف‌های عالیه دولت برای اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی در سطح روستاها و همچنین کمک کردن به جذب مشارکت متقاضیان را از جمله رویکردهای این طرح برشمرد.

وی ادامه داد: رعایت کردن ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها، ساخت خانه در فاصله مناسب دور از دام‌ها، رعایت رقوم ارتفاعی و کرسی چینی مناسب و توجه به اقلیم محلی و سازگاری متناسب با فرهنگ بومی در ساخت این واحدهای مسکونی باید مورد توجه قرارگیرد.

شهرستان کاشان چهار بخش، هفت شهر و ۵۸ روستا شامل ۵۲ روستای با دهیاری مصوب دارد.

افزون‌بر ۳۷ هزار نفر از جمعیت بیش از ۳۶۵ هزار نفری کاشان ساکن نقاط روستایی هستند.

این شهرستان در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید