آخرین اخبار کاشان

اداره کل اوقاف استان اصفهان آمادگی جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، رحمت‌الله فیروزی پور، نماینده مردم نطنز و بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی در حضور حجت‌الاسلام محمدحسین بلک، مدیر کل اوقاف وامور خیریه اصفهان برای بررسی مسائل و مشکلات آستان مقدس آقاعلی عباس و شاهزاده محمد(ع) به بادرود سفر کرد.

رحمت‌الله فیروزی‌پور در این جلسه ضمن تاکید بر رفع مشکلات به منظور رونق بخشی به بخش تولید اظهار داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید و اقتصاد مقاومتی می‌طلبد که مسئولان اوقاف زمینه تسهیل و ورود بخش خصوصی برای رونق بخشیدن و‌جذب سرمایه گزاران فراهم سازند.

 نماینده مردم نطنز و بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر بکارگیری مشاوران مجرب در پروژه‌های اوقاف افزود:اداره کل اوقاف برای جذب سرمایه گذاری و توسعه آستان مقدس آقاعلی عباس(ع)مشاوران زبده و مجرب را به کار بگیرد

وی با بیان اینکه نگاه مدیران اوقاف و امور خیریه باید تولید کار و به دنبال حذف نگاه مصرفی باشد، تصریح کرد: داشتن نگاه صرف به نذورات آستان و بقاع متبرکه نباید جزء برنامه‌های اصلی و صرف اوقاف باشد و برای تامین خدمات رفاهی و تفریحی باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.

فیروزی پور با بیان اینکه در آستان قدس رضوی و حضرت معصومه(س) شاهد سرمایه‌گذاری‌ها و اشتغالزایی بسیاری هستیم، تبیین کرد: وظیفه همه ما دوری از حاشیه‌ها است و باید به کارهای اصلی که رفع مشکلات مردم است، رسیدگی کرد و خود را درگیر جزئیات نکنیم.

حجت‌الاسلام محمدحسین بلک نیز در این دیدار اظهار داشت: پیرو فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی باید امامزادگان عظیم‌الشان را به خوبی معرفی کرده و جایگاه رفیع آنان را تکریم کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اصفهان با بیان اینکه امامزادگان شهدای زنده هستند که باید تکریم شوند، تصریح کرد: این اداره کل آمادگی دارد در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در بقاع، از ظرفیت نهادها، ادارات و حتی تشکل‌های مردم نهاد به صورت مشارکتی در تبدیل بقاع به قطب فرهنگی استفاده کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه حضور امامزادگان در ایران با نگاه ترویج فرهنگ اسلامی و اهل بیت (ع) و آموزش معارف قرآنی و سبک زندگی اسلامی بوده است، افزود: باید از این ظرفیت فرهنگی در آستان به نحو مطلوب استفاده شود.

بلک ضمن اشاره به اهم برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در سال جهش تولید گفت : از برنامه‌های مهم اوقاف در سال جهش تولید، ارتقای بهره‌وری موقوفات برای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال افراد است و طرح‌های سرمایه‌گذاری برای زمین‌های موقوفه پیش‌بینی شده است.

وی با اعلام آمادگی جهت تشویق و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بقاع متبرکه به ویژه آستان مقدس آقا علی عباس(ع)به عنوان بقاع شاخص استان اصفهان و کشور تاکید کرد: این اداره کل آمادگی دارد طرح‌ها و برنامه‌های افراد سرمایه‌گذار بخش خصوصی را در کمیسیون اقتصادی اداره کل مطرح  و برای انجام مراحل قانونی کمک کند.

انتهای پیام/804/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید