آخرین اخبار کاشان

۱۷۵ فقره تسهیلات اشتغال از سوی بهزیستی کاشان پرداخت شد

ام‌البنین متقی‌نژاد روز چهارشنبه در وبیناری با حضور فرماندار کاشان و مدیرکل بهزیستی استان اصفهان، اظهارداشت: اشتغال ایجاد شده با استفاده از سهمیه سه درصد معلولان در صنایع، کارگاه‌ها، شرکت‌های تولیدی و مراکز خدماتی بوده و ۳۰ مورد معرفی به موسسه‌های کاریابی و شرکت‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به کم بودن یارانه تخصیصی دولت به مرکز و توانبخشی، بر لزوم افزایش اعتبارهای تخصیصی به شهرستان منجمله افزایش تسهیلات اشتغال به والدین معلولان تاکید کرد و افزود: برای مناسب‌سازی خانه و خودروی معلولان نیز تا سقف ۴۵ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود.

رییس اداره بهزیستی کاشان همچنین به ایجاد ۲ مرکز اقامتی در سال ۹۸ اشاره و اضافه کرد: ۱۰۰ وسیله منجمله ویلچر، واکر و عصا به توانخواهان زیر پوشش تحویل داده شده است.

وی یادآور شد: ۱۱ مرکز توان‌بخشی، ۱۰ مرکز اقامتی میان مدت دارای مجوز (کمپ)، ۱۸ مرکز مشاوره شامل ۶ مرکز مشاوره عمومی، چهار مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده در کنار مرکزهای تحصیل تربیتی، کودکان استثنایی در شهرستان کاشان فعالیت دارند.

فرماندار ویژه کاشان نیز گفت: مشارکت‌های مردمی و کمک‌های نقدی به بهزیستی این شهرستان منجمله در نتیجه شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است.

علی‌اکبر مرتضایی تشریح کرد: متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا، تحریم‌های ناجوانمردانه و تورم مشکلی که در شهرستان کاشان وجود دارد، کم شدن مشارکت‌ها است.

وی افزود: اگرچه خیران همواره کمک کار و همیار بوده‌اند اما به علت وضعیت اقتصادی موجود این مشارکت‌ها در شهرستان کاشان کاهش یافته و جامعه هدف با مشکل جدی روبه‌رو شده است.

فرماندار ویژه کاشان ضمن قدردانی از حمایت‌های صورت گرفته، افزود: افزایش اعتبارات شهرستانی به ویژه برای کاشان که بعد مسافت با مرکز استان دارد، ضروری است.

وی  همچنین تاکید کرد: تخصیص وام اشتغال به والدین معلولان می‌تواند کمک موثری برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف باشد.

مرتضایی بر لزوم افزایش اختیارها تاکید کرد و اظهار داشت: از ارتقای جایگاه اداره بهزیستی کاشان قدردانی می‌شود اما امید است که استقلال بیشتری در تصمیم‌گیری داشته باشد تا خیلی کارها در منطقه البته با هماهنگی استان راحت‌تر انجام شود.

وی یادآور شد: علاوه بر همه شرح وظایف، ۲ مرکز مشاوره و ۲ مرکز اقامتی علاوه بر ظرفیتی که داشتیم، به مجموعه اضافه شده و ایجاد مرکز مثبت زندگی نیز اولویت ما در این بخش برای سال‌جاری در شهرستان کاشان است.

حدود ۱۱ هزار نفر از جمعیت شهرستان کاشان زیر پوشش خدمات سازمان بهزیستی هستند که ۶ هزار نفر آنها را توانخواهان تشکیل می‌دهند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید