آخرین اخبار کاشان

فرماندار: نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کاشان افزایش می‌یابد

علی‌اکبر مرتضایی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از چند اداره منجمله پست کاشان در این زمینه گفت: با توجه به تاکید مقام عالی وزارت کشور در زمینه اهمیت رعایت دستورالعمل‌های مدیریت بیماری کرونا، بازدید مستقیم از اداره‌های دولتی و عمومی شهرستان و نظارت بر نحوه اجرای این موازین در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در این بازدیدها علاوه بر سنجش میزان پای‌بندی به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، نحوه ارایه خدمات‌رسانی به مردم نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برای جلوگیری از انتشار این ویروس از ۱۵ تیرماه تا اطلاع بعدی ورود کارکنان و ارباب رجوع بدون ماسک به اداره‌ها ممنوع است و می‌بایست از ارایه خدمات به مراجعه‌کنندگان بدون ماسک به جد خودداری شود.

وی در مورد ضمانت اجرایی مصوبه‌ها اظهار داشت: چنانچه مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا در هر یک از سطوح ملی، استانی و شهرستانی در بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی رعایت نشود، درگام نخست تذکر داده می‌شود  و گام بعدی با هماهنگی قضایی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مرتضایی با تاکید بر خودداری شهروندان از رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر، یادآور شد: کاشان بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نظر شیوع ویروس کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و همه محدودیت‌های اطلاعیه اخیر این ستاد تا اطلاع بعدی پابرجا است.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و حتی سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

تا کنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند و شمار جان‌باختگان به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسیده است.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید