آخرین اخبار کاشان

کاشان| مشکلات اقتصادی امروز نتیجه نگاه به غرب است

حجت‌الاسلام علی احتشام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه از مشکلات اقتصادی که امروز ملت بزرگ ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند با یک تحلیل اقتصادی می‌توان به فرصت‌های از دست رفته پی برد، اظهار داشت: آنچه که ما برای استقلال اقتصادی بعد از استقلال سیاسی و فرهنگی نیاز داریم تکیه بر بُن مایه های اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که می‌تواند در برابر تکانه‌های داخلی و خارجی از خود استواری نشان دهد، افزود: اگر ارزش پول ملی، رکود، تورم، عدم استفاده بهینه از مالیات افزایش یافته و نتوانیم تولید را سر و سامان دهیم به مرور زمان داشته‌های امروز را نیز از دست می‌دهیم..

امام جمعه موقت کاشان ضمن تاکید بر نگاه درونی به اقتصاد و استفاده از ظرفیت جوانان و عدم اتکا به خارج و بهره‌وری از دوستان همسایه ابراز داشت: اگر کاری که اخیرا دولت در توافق بلند مدت با چین انجام شده هفت سال پیش انجام شده بود قطعا بسیاری از مشکلات امروز نبود.

وی ضمن تاکید بر حفظ استقلال سیاسی و اقتصادی گفت: حفظ این استقلال به منزله عدم رابطه با دیگر کشورها نیست در حالی که بسیاری از مشکلات امروز اقتصادی ما نتیجه اعتماد بی مورد به غرب بود که امید است با نگاه به شرق و استفاده از دوستان در شرق از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

احتشام ضمن تاکید بیش از پیش به اقتصاد داخل نسبت به اقتصاد خارج تصریح کرد: با تکیه بر توان داخل و استفاده از جوانان با استعداد در کشور می‌توان شاهد اقتصادی پویا، بدون وابستگی و با نشاط را شاهد باشیم و در این صورت بخش اعظمی از مشکلات مردم نیز برطرف می‌شود.

انتهای پیام/801/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید