آخرین اخبار کاشان

خبرهای کوتاه از شمال استان اصفهان

غرق شدن جوان قمصری در استخر ذخیره آب

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌‍نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: عصر امروز در پی تماسی مبنی بر غرق شدن جوانی در حال شنا در یک استخر ذخیره آب در قمصر کاشان (با نام محلی کاردین) تیمی از ایستگاه شماره ۲ به محل اعزام شد.

روح‌الله فدائی افزود: این تیم امداد و نجات شامل نجاتگران و غواصان توانستند جوان ۱۸ ساله را پس از مدتی جست و جو در حالی که جانی در بدن نداشت از آب بیرون بکشند که برای بررسی‌ بیشتر به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: بنابر اعلام ناظران حادثه، این جوان با چند نفر از دوستان خود در حال شنا بودند که تلاش آنان هم برای کمک به فرد متوفا کارگشا نشد.

بخش قمصر در ۲۵ کیلومتری جنوب کاشان قرار دارد.

فوت کارگر کاشانی بر اثر سقوط در چاه

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: سقوط یک کارگر چاه‌کن به عمق ۲۳ متری موجب فوت وی شد.

روح‌الله فدایی بیان کرد: صبح روز جمعه در پی تماسی با سامانه ۱۲۵ سازمان مبنی بر بروز حادثه‌ای در جاده مشهد اردهال، تیم امداد و نجات ایستگاه شماره ۲ به محل اعزام شد و پس از بررسی محل، نسبت به خروج فرد سقوط کرده از چاه اقدام کرد.

وی با اشاره به وقوع حادثه هنگام خروج متوفی از چاه پس از لایروبی آن، افزود: نقص فنی بالابر چاه، موجب سقوط این چاه‌کن ۵۲ ساله به عمق چاه قنات و مرگ او شد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان در ادامه به پیمانکاران و کارگران تاکید کرد که مسائل ایمنی را جدی بگیرند تا از بروز چنین حادثه‌های ناگواری جلوگیری شود.

وی همچنین از شهروندان خواست تا هنگام بروز حوادث از ازدحام در محل. خودداری و نیروهای امدادی را در انجام وظایف یاری کنند.

کاشان با جمعیت افزون در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

کشف ۴۲ کیلوگرم مرغ و ماهی در آران و بیدگل

کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت آران و بیدگل گفت: در اجرای طرح گشت مشترک کارشناسان واحد بهداشت محیط شبکه و مرکز خدمات جامع ولی عصر ، ۴۲ کیلوگرم ‌گوشت‌ غیر ‌بهداشتی از یک واحد صنفی کشف و ضبط شد.

علی اعتصام با تاکید بر تداوم بازرسی‌ها در تمام ساعات شبانه‌روز، از ارجاع پرونده این واحد صنفی به مرجع قضایی خبر داد.

وی بیان کرد: مردم ‌گوشت‌ مورد نیاز ‌خود را از ‌مرکزهای ‌زیر نظر ‌و ممهور ‌به ‌مهر ‌دامپزشکی تهیه ‌کنند و هرگونه ‌تخلف ‌بهداشتی ‌را ‌با شماره‌ تماس ‌۱۹۰‌ یا ۰۳۱۵۴۷۲۵۹۰۸ ‌در ‌میان ‌بگذارند.

شهرستان آران و بیدگل در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

راه‌اندازی ۱۷ دستگاه مانیتورینگ علایم حیاتی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان از نصب و راه‌اندازی ۱۷ دستگاه مانیتورینگ برخط علایم حیاتی و دستگاه سانترال در بخش عفونی این مرکز خبر داد.

محمدرضا شریف روز دوشنبه گفت: بخش عفونی این مرکز با استفاده از کمک‌ خیرین و اعتبارهای دانشگاه، به این تجهیزات مجهز شده است.

وی افزود: برای تجهیز و راه‌اندازی این دستگاه‌ها، خیرین سلامت شهرستان هزینه خرید یک دستگاه سانترال مرکزی و هفت مانیتورینگ را پرداخت و سایر مبلغ از محل اعتبارهای بیمارستان و دانشگاه تامین شد.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان بیان کرد: این دستگاه‌ها برای نمایش مستمر علایم حیاتی بیمار (ضربان و ریتم قلب، تعداد و نوع تنفس، فشار خون، درجه حرارت بدن و میزان اکسیژن خون شریانی) به‌ کار می‌رود و اطلاعات مربوطه را بر روی صفحه نمایشگر بالای سر بیمار و ایستگاه پرستاری نشان می‌دهد.

جمعیت افزون بر ۴۶۵ هزار نفری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید