آخرین اخبار کاشان

از گوشه و کنار کاشان| مصرف برق در کاشان رکورد زد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سجاد ایجادی،مدیر روابط عمومی اداره برق شهرستان کاشان با بیان اینکه رکورد برق شکسته شد، اظهار داشت: افزایش مصرف برق به واسطه افزایش دما رخ داده است به نحوی که مصرف برق نسبت به سال گذشته رکود شکسته است به نحوی که 16 درصد نسبت به سال گذشته افزایش مصرف را در شهرستان کاشان شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه نرمال افزایش برق در کشور شش درصد بوده است، افزود: تنها راه پایداری شبکه‌های توزیع برق مدیریت مصرف برق است تا از خاموشی‌های احتمالی جلوگیری به عمل آید و تابستان را بدون خاموشی بگذرانیم.

دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو

سرهنگ غلامرضا باهنر ضمن اشاره به دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو در کاشان اظهار داشت: در پی سرقت چند دستگاه خودرو در اطراف یکی از اماکن تجاری شهر کاشان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان افزود: پس از انجام یکسری تحقیقات و اقدامات تخصصی سرانجام سارق که اهل یکی از استان‌های غربی کشور بود، شناسایی و طی هماهنگی و نیابت قضایی داخل مخفیگاهش دستگیر شد و نامبرده در بازجویی ها به پنج فقره سرقت اعتراف کرد و دو مالخر نیز در این رابطه دستگیر شدند.

کاشان از بسیاری شاخصه‌های توسعه عقب مانده است

همچنین شهردار کاشان با بیان اینکه کاشان از بسیاری شاخصه‌های توسعه عقب مانده است، اظهار داشت: شهرداری لازم است تا تحت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق شورای اسلامی شهر کاشان و با تمام توان برای جبران این عقب‌ماندگی تمام تلاش خود را به کار بگیرد.

سعید ابریشمی راد ضمن تاکید بر کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در راه خدمت‌گزاری تحول‌خواه مدیریت شهری افزود: برای احترام به خواسته‌ها و مطالبات، تأمین زیرساخت‌ها در عرصه‌های مختلف به ویژه توسعه ظرفیت‌های اجتماعی و تأمین زیرساخت‌های گردشگری یک ضرورت به شمار می‌آید.

40 درصد از کسبه بازار روز اردستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

همچنین مسئول بهداشت محیط شهرستان اردستان ضمن تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود کسبه غیربومی به بازار روز گفت: 40 درصد از کسبه بازار روز اردستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

حسن ذبیحی  در جلسه کارگروه مقابله با کرونا در محل فرمانداری اردستان اظهار داشت: با توجه به وضعیت زرد شهرستان اردستان از لحاظ ابتلا به کرونا و وضعیت موجود در کل کشور برگزاری جلسه نیاز بود.

وی از پلمب برخی از واحدهای صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان اردستان خبر داد و افزود: بعد از وضعیت زرد در اردستان طرح نگهداشت وضعیت سفید به صورت روزانه گزارش می‌شود که در این راستا بعضی از مراکز منحر به پلمب شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان ضمن اشاره به وضعیت شهرهای استان اصفهان از لحاظ شیوع ویروس کرونا گفت: در حال حاضر دو شهر استان اصفهان در وضعیت قرمز و چهار شهر در وضعیت سفید قرار دارد و مابقی شهرهای استان اصفهان همچون اردستان در وضعیت‌های نارنجی و زرد قرار دارند.

وی ضمن انتقاد از عدم رعایت تعهدهای بیماران کرونایی در شهرستان اردستان ابراز داشت: در حال حاضر 58 نفر در اردستان در قرنطینه خانگی قرار دارند و ضمن تعهدنامه‌های مرکز بهداشت حق تردد در جامعه را ندارند که متاسفانه تعداد معدودی این تعهد را رعایت نکرده و در جامعه تردد دارند.

ذبیحی بیان کرد: نظارت‌ها باید در شهرستان اردستان به شکل 24 ساعته انجام شود و موضوعات شب‌نشینی خانوادگی در معابر و سطح شهر باید جلوگیری شود؛ طرح اقنایی باید در جامعه و بین مردم انجام شود و شبکه بهداشت، بسیج و مراکز مختلف برای برون رفت از این موضوع تلاش کنند.

رضا اشرفی در ادامه جلسه ضمن اشاره به آمار و ارقام مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اردستان اظهار داشت: از کل افرادی که در استان اصفهان از آن‌ها تست گرفته شده است یک‌هزار و 450 نفر مربوط به شهرستان اردستان بوده که 207 نفر آن مثبت بوده است.

وی افزود: در مدت چهارده روز گذشته 15 نفر مثبت و66 نفر از افراد تستشان منفی بوده که ملاک وضعیت ها برای استان تعداد بستری‌ها در مدت چهارده روز است؛ در حال حاضر18 نفر از شهرستان اردستان در کل استان اصفهان تست داده‌اند که این آمار برای شهرستان منظور خواهد شد و از این آمار سه نفر مثبت و 11 نفر از افراد تستشان منفی بوده است.

اشرفی ضمن اشاره به آمار و ارقام افراد بستری در شهرستان اردستان بیان کرد: در حال حاضر 60 نفر مثبت بستری داریم که افراد بالای 50 سال سن دارند که در طرح دوم غربالگری تست‌ها از افراد دارای بیماری‌های زمینه ای انجام شد که در این رابطه 97 درصد افراد غربالگری شدند.

سید ابوالفضل میرابوطالبی نیز در ادامه جلسه ضمن انتقاد از صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، اظهار داشت: اخطار به کسبه‌ای که موارد بهداشتی را رعایت نمی‌کنتد داده شده است که بیشترین مشکلات در خصوص بازار روز اردستان بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای صنفی در بازار روز اردستان از ماسک استفاده نمی‌کنند، افزود: با تحقیقی که انجام شده و با پیگیری‌های انجام شده بیش از 60 درصد افراد و کسبه در بازار روز از ماسک استفاده می‌کنند که این موضوع باید بیشتر پیگیری شود.

مسئول بهداشت محیط شهرستان اردستان گفت: موضوعی که باید حتما انجام شود اینکه از افراد کسبه غیربومی به بازار روز جلوگیری شود؛ تاکنون چهار قهوه‌خانه پلمب شده و دیگر قلیان ارائه نمی‌شود و اداره ورزش و جوانان باید در خصوص فعالیت گیم‌نت‌ها نظارت داشته باشد.

انتهای پیام/801/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید