آخرین اخبار کاشان

انتقاد امام جمعه اردستان از ‌افزایش بی‌رویه قیمت کالاها / به بهانه تحریم‌‌ قیمت‌ها‌ را چند‌ برابر کرده‌اند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بادرود با اشاره به پنجم مرداد ماه سالروز اولین اقامه نماز جمعه در تهران به امامت آیت الله طالقانی در سال 58 اظهار داشت: هفته اول مرداد ماه برای انقلاب اسلامی ایران یکی از هفته‌های بسیار پر برکت است.

امام جمعه بادرود گفت: نماز جمعه مرکز بصیرت و آگاهی، نصیحت و امر به معروف و نهی از منکر و در یک کلام مرکز دین مداری و ولایت مداری است؛ نماز جمعه آیینه تمام نمای اسلام و ولایت است و تریبون نماز جمعه بخشی از دستگاه نظام و ولایت و رهبری است.

وی ضمن اشاره به ویژگی های نماز جمعه افزود: نماز جمعه بهترین جایگاه و پایگاه توحید پایگاه عقد اخوت و برادری پایگاه همدلی و مساوات است همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهری است و باید مظهر اتحاد ایثار اخلاق ادب و انسانیت باشد.

قاسمی ضمن اشاره به ارتباط تصویری رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس گفت: در این سخنرانی مقام معظم رهبری با اشاره به بنیه قوی و ظرفیت‌های مادی کشور و توانایی‌های معنوی و ایمانی ملت فرمودند اطمینان داریم که همه مشکلات موجود قابل حل است و مجلس باید با اولویت‌بندی مسائل و پرهیز از حاشیه‌سازی و کار مخلصانه برای مردم در روند حل مشکلات تاثیر محسوس بگذارد.

خطیب جمعه بادرود ابراز داشت: ایشان مجلس یازدهم را قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب خواندند و فرمودند که حضور جوانان پر انگیزه، پرایمان، پرتوان، تحصیل کرده و کارآمد در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی مجلس یازدهم رو به مجلسی بسیار خوب و امیدبخش تبدیل کرده است.

 وی گفت: دومین توصیه رهبر به نمایندگان آن بود که فرمودند سوگندی که نمایندگان در آغاز کار اقدام می‌کنند یک سوگند شرعی است که باید پاسدار حریم اسلام و دستاورد های انقلاب اسلامی باشند همانطور که همه می‌دانند امروز مردم با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند لذا مجلس شورای اسلامی موظف است با تصویب قوانین درست ریل‌گذاری خوبی در عرصه اقتصاد و معیشت مردم انجام بدهد.

قاسمی تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از مجالس گذشته درس بگیرند و نگذارند رهنمودهای حکیمانه رهبری روی زمین بماند و نباید خود را وامدار شخص یا قشر خاصی بدانند که اگر این اتفاق برای کسی بیفتد دیگر نماینده مردم نیست بلکه نماینده قشر خاصی خواهد بود اما مهمترین درخواست جامعه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای مردم کار کردن و تلاش برای رفع مشکلات مردم است .

امام جمعه بادرود تبیین کرد: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا مشکلات معیشتی مردم چند برابر شده است و در این موقعیت حساس وظیفه دولتمردان و مسئولان آن است که برای برون رفت کشور باید لحظه‌ای غفلت و درنگ نکنند و اجازه ندهند که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم لحظه به لحظه و ساعت به ساعت افزایش داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما شاهد افزایش بسیاری از اقلام و کالاهای اساسی آن هم به صورت افسارگسیخته هستیم و انتظار مردم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و از دولت و همه مسئولان این است که رفع مشکل کنند و از این رو باید دولت و مجلس تمام توان خود را در جهت رسیدگی به امور مردم به کار بگیرد.

قاسمی با انتقاد از افزایش بی‌رویه قیمت کالاها ابراز داشت: عدم نظارت مستمر بر بازار خود یکی از دلایل افزایش بی رویه قیمت‌ها در سطح کشور است و ایمان داریم که اگر همه بخش‌های نظارتی به وظیفه خود عمل کنند شاهد این افزایش قیمت‌های بی‌ضابطه نخواهیم بود.

قاسمی گفت: متاسفانه بعضی‌ها به بهانه تحریم‌ها قیمت‌های اجناس و کالاها را چندین برابر کرده‌اند؛ شرایط اقتصادی کشور زیبنده ملت بزرگوار ایران اسلامی نیست و باید دولت اقدام عملی کند و باجدیت جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد در حالی که در طول این سال‌های اخیر وقت دولت برای مذاکره با غرب سپری شد اما برای کشور هیچ عایدی نداشت.

آمریکایی‌ها در راهزنی هوایی ناکام ماندند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان ضمن تاکید بر دورری از کفر و نفاق اظهار داشت: کفر و نفاق موجب خاموش شدن چراغ ایمان در دل بعضی افراد می‌شود چراکه راه شیطان را در پیش گرفته‌اند.

وی افزود:  اتفاقات و حوادثی که در ماه ذی‌الحجه اتفاق افتاده است بعضی از آن‌ها حزن آور است که می‌توان به فاجعه سال 66 در عربستان اشاره کرد که خیلی از هموطنانمان در آن زمان شهید شدند؛ مومنین در طول 10 شب ماه ذی‌الحجه می‌توانند با نمازها و اذکار موجود در مفاتیح از برکات وجودی این ماه استفاده کنند.

دهشیری ابراز داشت:  خداوند ما انسان‌ها را به خاطر بعضی از مسائل و اعمالی که مورد  طاعت خداوند نیست و انجام می‌دهیم از خیلی برنامه‌های معنوی محروم می‌کند؛ نماز جمعه که سال‌ها در ایران برگزار نمی شد به همت حضرت امام خمینی(ره) دوباره برگزار شد و در حال حاضر اکثر شهرهای ایران از این مراسم عبادی سیاسی استفاده می‌کنند.

امام جمعه شهرستان اردستان با بیان اینکه این شهرستان در برگزاری نماز جمعه از پیشگامان شهرستان‌های کشور محسوب می‌شود، تاکید کرد: اردستان افتخار دارد تا در اولین هفته بعد از تهران نماز جمعه را در شهر اردستان اقامه کرده و از این لطف الهی استفاده کرده اند.

وی ضمن اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های نماز عبادی سیاسی جمعه تصریح کرد: سنگر نماز جمعه محل رفع مشکلات مردم هم خواهد بود که به لطف الهی بتوانیم وظایفمان را به خوبی در آن انجام دهیم و از این رو از پتانسیل نماز جمعه برای بیان مشکلات مردم و رفع آن تلاش می‌کنیم.

دهشیری افزود:  ایران در سال 67 بعد از پذیرفتن قطعنامه 598 دشمنان فرصت پیدا کردند تا با همکاری منافقان به ایران حمله کنند و به خیال خام خودشان در مدت 33 روزه ایران را بگیرند که با توجه به طراحی عملیات مرصاد توسط سردار صیاد شیرازی همه اهداف دشمن با شکست مواجه شد.

امام جمعه اردستان بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در سطح کشور و استان وجود دارد اما با پیگیری‌های نماینده و فرماندار کارهای خوبی در شرف انجام است که می‌توان به دریافت 70 میلیارد ریال بودجه برای بازسازی قنوات شهرستان و همچنین راه‌اندازی کارخانه فاستونی اردستان اشاره کرد.

وی ضمن اشاره به تعدی آمریکاییان به هواپیمای مسافربری ایران در شب گذشته تاکید کرد: آمریکایی‌ها بعد از راهزنی دریایی و زمینی در صدد برآمده‌اند تا راهزنی هوایی را هم تجربه کنند که در شب گذشته با نزدیک شدن به هواپیمای مسافربری ایران در این راه هم با شکست مواجه شدند.

دشمنان در صدد تضعیف روابط ایران و عراق هستند

حجت الاسلام محمد یعقوبی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نطنز با اشاره به پنجم مرداد و روز نماز جمعه اظهار داشت: در سال 58 اولین نماز جمعه در تهران به امامت آیت‌الله طالقانی اقامه شد و مردم و نمازگزاران از برکات فراوان نماز عبادی سیاسی جمعه استفاده می‌کنند.

وی گفت: نماز جمعه دارای برکات فراوانی در حوزه‌های مختلف است که باید به آن‌ها توجه کرد یک اجتماع هفتگی که همه از راه دور و نزدیک گرد هم جمع می‌شوند و مهمترین مسائل اجتماعی فرهنگی اقتصادی و سیاسی را مورد بحث و تحلیل قرار می‌دهند، یک نور هفتگی و یک تجمع معنوی است که مؤمنین به وسیله آن تجدید قوا می‌کنند.

امام جمعه شهرستان نطنز با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با نخست وزیر عراق، بیان کرد: در این دیدار معظم‌له بیان فرمودند که ایران هیچ‌گاه بنای دخالت در امور عراق را نداشته و نخواهد داشت و خواهان عراق عزتمند، مستقل و با حفظ تمامیت ارضی و وحدت و انسجام داخلی است اما این آمریکا است که دشمن عراق قوی محسوب می‌شود.

یعقوبی با بیان اینکه همان‌طور که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند ایران در خصوص روابط عراق با آمریکا دخالتی نمی‌کند، تصریح کرد: ایران انتظار دارد که دوستان عراقی، آمریکا را بشناسند و بدانند که حضور آمریکا در هر کشوری منشأ فساد، خرابی و ویرانی است.

وی ضمن تاکید بر تقویت روابط ایران و عراق ابراز داشت: عقل، دین و تجربه اقتضا می‌کند که روابط ایران و عراق در همه زمینه‌ها ارتقا یابد اما این امر دشمنان و مخالفانی دارد که در رأس آن‌ها آمریکا است اما به هیچ وجه نباید از آمریکا ترسید زیرا هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

امام جمعه نطنز با گرامیداشت ایام ماه ذی‌الحجه تصریح کرد: اسلام سکولار و جدایی دین از سیاست ریشه در اندیشه بنی امیه دارد که امروز هم برخی افراد عقاید آنان را در زبان جدید و با واژگان غربی تکرار کرده و دینداری فردی را تبلیغ می‌کنند و به ظواهر دین پایبند اما اندیشه توحیدی و مبارزه با طاغوت ندارند.

انتهای پیام/802/804/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید