آخرین اخبار کاشان

کمبود نیرو سبب به‌کارگیری بازنشستگان در آموزش و پرورش کاشان شد

وبکا نیوز

حسین مقنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه “در آموزش و پرورش کاشان مجبور هستیم برای تامین نیروی انسانی از نیروهای بازنشسته، خرید خدمات و ماده 28 استفاده کنیم” اظهار داشت: آموزش و پرورش کاشان در سال گذشته از 256 نیروی بازنشسته استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه 442 مدرسه در کاشان فعالیت دارد، افزود: شرایط تحصیلی پیش رو با سال‌های دیگر متفاوت است. والدین امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا سردرگم هستند؛ به نحوی که آزمون مدارس استعدادهای درخشان در دقایق آخر لغو شد و تاکنون نیز زمان دقیق اعلام نشده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان با بیان اینکه ” آمار قبولی دانش‌آموزان کاشانی در کنکور سراسری قابل توجه است” گفت: هر دانش‌آموزی که زحمت بیشتر بکشد موفق‌تر است در حالی که در وهله اول بهترین وسیله موفقیت در کنکور تسلط بر کتب درسی است.

وی با بیان اینکه چند سناریو برای سال تحصیلی پیش رو تعریف کردند گفت: در سناریوی اول مدارس از 15 شهریور آغاز  روزهای زوج به صورت حضوری و در روزهای دیگر به صورت مجازی برگزار می‌شود و سناریوی دیگر آن است که تمامی کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مقنی با بیان اینکه توانمندسازی معلمان یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است، تصریح کرد: یکی از برنامه‌ها در سال آینده پروژه “مهر” است؛ این پروژه یک پروژه شهرستانی است که از بعد عید نوروز تا سال تحصیلی جدید ادامه دارد و در این پروژه از سایر ادارات نیز کمک گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه مهر امسال نسبت به سال‌های دیگر متفاوت است، تصریح کرد: کاشان امسال 360 بازنشسته داشت که با اقدامات صورت گرفته خوشبختانه 300 نفر در مجموعه آموزش و پرورش باقی ماندند و در سال تحصیلی جدید از وجود آنان بهره‌مند خواهیم شد.

انتهای پیام/801/س

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید