آخرین اخبار کاشان

امام‌جمعه کاشان: خدمت به مردم باید اولویت نخست شهرداری باشد

وبکا نیوز

آیت‌الله عبدالنبی نمازی روز دوشنبه در دیدار با مجموعه مدیران شهرداری کاشان بیان کرد: مشروعیت ولایت فقیه آسمانی و خدمت کردن به مردم در شهرداری و سازمان‌های وابسته نیز امری خداپسندانه و آسمانی است و بالاترین عبادت نزد خداوند سبحان به شمار می‌رود.

وی افزود: وجه تشابه ارایه خدمات‌ در شهرداری‌ها خداگونه عمل کردن است، زیرا به مردم خدمات گوناگون ارایه می‌دهند و بنابر روایتی، هیچ چیزی نزد خدا بالاتر از گره‌گشایی از کار مردم نیست.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان در ادامه از بخش‌های فرهنگی شهرداری خواست نسبت به استخراج آیه‌ها، روایت‌ها و حدیث‌ها از پیامبر گرامی اسلام و امامان معصوم (ع) اقدام کنند و در اختیار کارکنان قرار دهند چرا که بفرموده امام راحل، مردم ولی نعمتان ما هستند.

وی با اشاره به مشکلات موجود اظهار داشت: نباید بگذاریم مردم به زحمت بیافتند؛ شهرداری‌ها باید در برطرف کردن مشکلات پیشگام باشند و پیش از مراجعه مردم، مدیران شهرداری با شناسایی مشکلات نسبت به برطرف کردن آنها اقدام کنند.

آیت‌الله نمازی در ادامه به معضل ترافیک و صدور مجوز برای ساختمان‌های بلندمرتبه در سطح شهر اشاره کرد و گفت: رفاه، امنیت، آسایش و زندگی مردم با این گونه ساختمان‌ها به زحمت می‌افتد و مدیریت شهری باید در مسایل مرتبط با آسایش و رفاه جامعه بیشتر توجه داشته باشد.

شهردار کاشان نیز در این دیدار با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: کارکنان شهرداری در بدترین و سخت‌ترین شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی روزهای سختی را گذراندند و همچنان باید خود را برای روزهای سخت آماده کنند.

سعید ابریشمی‌راد با اشاره به نوسان قیمت ارز تصریح کرد: این مهم تنها یک عدد و رقم نیست، زیرا در همه جنبه‌ها ارایه خدمات شهری به اقتصاد وابسته است و با تزلزل در قراردادها، تغییر در قیمت‌ها، ناامنی پیمانکاران و نگرانی ارباب رجوع و مردم اثر می‌گذارد.

وی اضافه کرد: با وجود همه مشکلات به لطف خداوند سبحان، تلاش کارکنان و سیاست‌های شورای اسلامی شهر، هم اکنون شهرداری کاشان بهترین شرایط را از نظر شاخص‌های ارزیابی نظام مدیرییت شهری در ۱۰ سال گذشته دارد و توانسته در بخش‌های مختلف خدمات قابل توجهی به مردم ارایه دهد.

شهردار کاشان تاکید کرد: اگرچه نیازهای شهر و استحقاق مردم خیلی زیاد است، اما خدا را شاهد می‌گیریم که برای ارایه خدمات بهتر و بیشتر از هیچ کوششی دریغ نکرده‌ایم.

وی ویژگی فعالیت‌ شهرداری در دوره جدید را اجرای طرح‌های عمرانی در نقاط مختلف شهر برشمرد و گفت: موضوع عدالت نسبی اجتماعی در توزیع و ارایه خدمات در سراسر شهر کاشان وجود دارد و تلاش شده تا به نیازهای واقعی مردم توجه و اندک منابع موجود با نظرهای مشورتی مردم و اولویت‌بندی هزینه شود.

ابریشمی‌راد با اشاره به اسکان بیش از ۸۰ درصد جمعیت کشور در شهرها یادآور شد: شهرها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخودار هستند و اگر دنبال توسعه و آبادانی کشور هستیم، توسعه و آبادانی شهرها می‌تواند بسیار در تحقق این هدف عالی و مقدس نظام جمهوری اسلامی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: وظیفه شهرداری‌ها و انتظارات مردم بسیار فراتر است از آنچه در قانون پیش‌بینی شده و بر این اساس اگر شهرداری‌ها بتوانند موفق عمل کنند، کشوری آباد و مترقی خواهیم داشت و این مهم در واقع رسالت شهرداری‌ها را در انجام وظیفه بسیار سنگین می‌کند.

۱۴ الی ۲۰ تیر هفته نکوداشت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نام‌گذاری شده است.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۰۰ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال کلانشهر اصفهان قرار دارد.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید