آخرین اخبار کاشان

آیت‌الله نماز‌ی: ظرفیت‌های نماز جمعه 90 درصد مشکلات جامعه را برطرف می‌کند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی پیش از ظهر امروز در جمع اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه کاشان ضمن گرامیداشت اقامه نخستین نماز جمعه در تهران اظهار داشت: اقامه نماز جمعه یکی از نعمت‌های الهی است و اسرار بسیار زیادی در این نماز نهفته و اگر بر اساس مطالعات کارشناسی از ظرفیت‌های نماز جمعه استفاده شود 90 درصد مشکلات برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز جمعه ظرفیتی نهفته دارد که اقامه درست آن باعث می‌شود تا مشکلی پیش نیاید، افزود: وحدت نخستین پیامد و آثار نماز جمعه است؛ جمعه از جمع است و خداوند مقدر کرده که امت مسلمان هفته‌ای یک مرتبه گرد هم آمده در حالی که نماز جمعه دل‌ها را با هم‌ مهربان کرده و از مشکلات یکدیگر با خبر می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه خطیب نماز جمعه افکار عموم مردم را ارشاد می‌کند، ابراز داشت: متاسفانه از نماز جمعه به صورت شایسته حُسن استفاده صورت نپذیرفته است؛ فقها در مقام فتوا اعلام کردند در فاصله کمتر از یک فرسخ نمی‌توان بیش از یک نماز جمعه برگزار کرد و تاکید شده تا افراد توانا در نماز جمعه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در نماز جمعه شکوه و عظمت مثال‌زدنی را رقم می‌زند، گفت: در جمهوری اسلامی کار و تلاش بسیار زیاد انجام شده اما ظرفیت‌های بسیار زیادی وجود دارد که به شایستگی بروز نشده در حالی که اگر جوانان با حضور در نماز جمعه نصایح را بشوند سراغ گناه نمی‌روند چراکه منشاء گناه جهل است.

نمازی با بیان اینکه با افزایش آگاهی بسیاری از مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه برطرف می‌شود، تصریح کرد: این واقعیت است که اگر مردان و زنان در نماز جمعه شرکت کنند موجب انس، الفت، صفا و صمیمیت می‌شود و با بروز برخی موارد با دید باز نگاه کرده و از کنار آن رد می شوند.

انتهای پیام/801/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید