آخرین اخبار کاشان

روستاهای کاشان از آب‌رسانی سیار بی‌نیاز شدند

وبکا نیوز157193971

محمدرضا اسدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بارندگی‌های ۲ سال گذشته و افزایش نسبی آب قنات‌ها، چشمه‌ها و همچنین بهره‌برداری از طرح‌های آب‌رسانی در مجتمع‌های اردهال با ۹ روستا، آزران پنج روستا، قهرود ۲ روستا و جوشقان و خنب هر کدام با سه روستا، مناطق روستایی کاشان دیگر نیازمند آب‌رسانی سیار نیستند.

وی بیان کرد: این شرکت زیرساخت‌های خوبی برای آب‌رسانی در شرایط اضطراری و سیار شامل تجهیز چهار دستگاه خودروی آب‌رسان با حجم ۴۰ مترمکعب، تانکرهای ثابت، تجهیزات جانبی و ساماندهی پایش کیفی آب ایجاد کرده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کاشان اضافه کرد: بخشی از آب مورد نیاز در مجتمع‌های آب‌رسانی اردهال، آزران و جوشقان در کنار بهره‌گیری از منابع محلی از طریق محل آب زاینده‌رود و نابر تامین می‌شود که این مهم افزون بر رفع بحران، کیفیت شیمیایی آب آشامیدنی را هم به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

وی با اشاره به فرایند یکپارچه‌سازی خدمات آب و فاضلاب شهری و روستایی، اظهار داشت: این طرح با هدف ارایه خدمات بهتر، بهره‌وری بیشتر و رضایت مشترکان ساکن در روستاها به خوبی انجام شد.

اسدی ادامه داد: با این اقدام به طور قطع استاندارد ارایه خدمات آب‌رسانی در روستاها به نسبت سال‌های گذشته تغییر و نحوه ارتقا و شیوه‌های جدید به گونه‌ای خواهد بود که مشترکان روستایی همان خدماتی را دریافت کنند که در شهرها ارایه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه کاشان در موج دوم شیوع ویروس کرونا بسر می‌برد، گفت: توانستیم در این شرایط با تلاش شبانه‌روزی کارکنان، آب مورد نیاز مردم را بدون هیچ وقفه‌ای تامین کنیم اما می‌شود مردم استانداردهای مصرف آب را در این شرایط سخت و حساس رعایت کنند تا بتوایم ضمن شکست این بیماری، پایداری خدمات آب‌رسانی را بدون وقفه داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان همچنین ابراز امیدواری کرد، با استمرار بارندگی‌ها و خروج کامل از شرایط خشکسالی این روند ادامه یابد تا دیگر روستایی به آب‌رسانی سیار نیاز نداشته باشد.

افزون بر ۳۳  هزار نفر از جمعیت شهرستان کاشان در ۵۵ روستا زیر پوشش خدمات آب‌رسانی سالم و بهداشتی قرار دارند که برای آنها ۱۶ هزار انشعاب واگذار شده است.

همچنین برای تامین آب آشامیدنی در روستاهای کاشان از ۳۷ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق، ۱۳ رشته قنات و ۱۵ دهنه چشمه بهره‌برداری می‌شود.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید