آخرین اخبار کاشان

کاشان| آمارهای جامعه مدرن برای 10 سال آینده زنان نگران‌کننده است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام غلامرضا بهرامی ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس حوزه علمیه حضرت زینب(س) خواهران اردستان اظهار داشت: حوزه علمیه خواهران اردستان شرایط خوبی ندارد که هیئت امنا باید فکری کنند و شهرستانی با چنان قدمت زیاد برای این شهر خوب نیست که فقط 17 نفر مشغول به تحصیل باشند.

وی ضمن اشاره به اهمیت تربیت عالمان دین برای اصلاح جامعه و هدایت مردم در تمامی ابعاد مختلف افزود: ضروری‌ترین کار برای دین تربیت طلبه است که این مهم منجر به پرورش نیروی صالح و سپس هدایت جامعه و شهروندان آن به سمت یک جامعه دینی می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان گفت: در جاهلیت گذشته دختران زنده به گور می‌شدند و در جاهلیت مدرن امروزی دختران را به عنوان یک ابزار از آن‌ها استفاده می‌کنند و در جاهلیت گذشته نگاه انسانی به زن و خانواده و دختران نمی‌شد اما در نگاه دین دختران به عنوان ریحانه به بشریت معرفی شده است.

وی ابراز شد: درجامعه مدرن جاهلیت امروزی زن یک مطاع ابزاری است و در نگاه دین وجمهوری اسلامی زن یک ارزش است که مرد از دامن زن به معراج می‌رود که این تفاوت ماهیتی آنچنان که در جاهلیت گذشته بوده  در جاهلیت مدرن هم وجود دارد و به مراتب شاید بدتر و فجیع‌تراست.

بهرامی بیان کرد: وظیفه ما سنگین است و این رسالت به دوش ما است و با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی حوزه خواهران یک پدیده نو بود که درخشید و الان بیش از دو دهه از تشکیل حوزه‌های خواهران نمی‌گذرد اما امروز با چند ده هزار خانم تحصیل کرده موفق در حوزه‌های علمیه روبرو هستیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان تاکید کرد: همه این فعالیت‌ها بسترهای کار فرهنگی را فراهم کرده است؛ در حوزه خواهران اصفهان بیش از هفت هزار دانش آموخته داریم که می‌توانند مبلغان و مدرسان بسیار خوب باشند و از آن‌ها استفاده کنند که نزدیک به شش هزار طلبه مشغول به تحصیل در استان اصفهان وجود دارد.

وی ضمن هشدار نسبت به الگوگیری زنان جامعه تصریح کرد: در کل کشور این وظیفه بزرگی است که به دوش همه است و آمارهای تکان‌دهنده و نگران‌کننده‌ای از جامعه مدرن امروزی  برای 10 سال آینده نسبت به زن طراحی می شود که باید هوشیار باشیم تا الگوگیری از زن غربی برداشت نشود.

بهرامی افزود: وظیفه داریم پیام مهدویت را در جوامع دیگر به گوش مردم برسانیم و به نظر می‌رسد آنچه بیش از تبلیغات رسانه‌ای جواب می‌دهد تبلیغات چهره به چهره خانواده‌های صالحی است که ما به آن‌ها اعتقاد داریم تا هر خانواده یک نفر را بیمه امام زمان کنند و تشویق به درس خواندن در حوزه علمیه شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان بیان کرد: در حال حاضر بیش از 500 حوزه علمیه خواهران وجود دارد که بالغ بر 80 هزار نفر مشغول تحصیل در آن‌ها هستند که برکات خوبی را برای جمهوری اسلامی داشته است تا بتوان از آن‌ها در جامعه استفاده کرد.

انتهای پیام/802/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید