آخرین اخبار کاشان

کاشان| روایت تسنیم از مشکلات بیمارستان فاطمیه بادرود؛ نبود امکانات خدمت‌رسانی را سخت کرد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نطنز، بیمارستان فاطمیه بادرود در سال 1357 با ظرفیت 21 تخت ثابت تأسیس شد و در حال حاضر 34 تخت دایر دارد و به بیماران نطنزی و شهرهای حومه خدمت‌رسانی می‌کند.

بخش بستری این بیمارستان شامل بخش‌های اطفال، جراحی زنان و زایمان، داخلی، جراحی عمومی، پست پارتوم، نوزادان است و در بخش کلینیک تخصصی بیمارستان خدماتی در زمینه عفونی، ای.ان.تی، اطفال، روانپزشکی – پوست، ارتوپدی، داخلی، اورژانس، نورولوژی، زنان و زایمان، جراحی عمومی و قلب و عروق به بیماران ارائه می‌شود.

این بیمارستان اما با مشکلاتی مواجه است که بخشی از این مشکلات به دلیل نبود امکانات برای شهروندان نطنزی ایجاد شده است و بر همین اساس لازم است تا مسئولان بهداشت و درمان در این زمینه به فکر چاره باشند.

یک شهروند بادرودی در گفت‌وگو با تسنیم ضمن اشاره به مشکلات بیمارستان فاطمه‌شهر بادرود اظهار داشت: با راه‌اندازی کلینیک تخصصی اغلب مراجعه کنندگان برای نوبت‌دهی و دریافت خدمات درمانی با مشکلات مواجه هستند و از این رو لازم است تا راه چاره‌ای در این زمینه اندیشیده شود.

این شهروند بادرودی با تأکید بر لزوم تکمیل خدمات درمانی در بیمارستان فاطمیه شهر بادرود نطنز بیان کرد: بسیاری از خدمات زیرساختی لازم در این بیمارستان هنوز فراهم نشده است و در شرایط بحرانی و اورژانسی برای یک بیمار می‌تواند خطرناک باشد.

حسین از دیگر شهروندان منطقه بادرود است؛ وی در گفت‌وگو با ‌تسنیم اظهار داشت: کمبود امکانات و تجهیزات بیمارستانی بیمارستان فاطمیه شهر بادرود مردم را ناگزیر به انتقال بیمار به بیمارستان‌های شهرهای همجوار از جمله کاشان و اصفهان می‌کند.

این شهروند بادرودی از ارائه خدمات سونوگرافی در یک یا دو روز در هفته در بیمارستان فاطمیه خبر داد و گفت: ازدحام جمعیت برای خدمات سونوگرافی سبب شده است تا مردم مسیر 60 کیلومتری بادرود، کاشان‌ را باصرف هزینه‌های گزاف و سپری کردن چندین ساعت از وقت خویش طی کنند.

فرهاد بهمن زیاری نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات در دستور کار بیمارستان فاطمیه بادرود توسعه خدمات است، اظهار داشت: بیمارستان فاطمیه تقریبا تجهیزات یک بیمارستان 32 تخت خوابی را دارد و آن چیزی که اهمیت دارد آن است که فرآیندها اصلاح و توسعه خدمات صورت پذیرد.

سرپرست بیمارستان فاطمیه بادرود با بیان اینکه این بیمارستان تخصص‌های لازم را در خود دارد، افزود: بخشی از خدمات با نطنز مشترک است اما به دنبال توسعه خدمات هستیم تا شهروندان برای دریافت خدمات پزشکی به زحمت نیفتند و به راحتی از خدمات پزشکی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا مراجعات شهروندان به بیمارستان کاهش قابل توجهی داشته است، ابراز داشت: سعی شده است تا در ماه‌های اخیر کمبودهای بیمارستان فاطمیه رفع شود که با کمک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و خیران این کمبودها رفع شده است.

بهمن‌زیاری ضمن اشاره به اصلاح برخی فرآیندها گفت: خدمات به بیماران، هتل بیمارستان، محوطه سازی، مدیریت خدمات بیمارستان و دیگر موارد در طول این مدت بهتر شده است و امیدواریم با گذشت زمان ارائه خدمات به شهروندان هرچه بیشتر و بهتر شود.

وی ضمن تاکید بر آموزش مسائل بهداشت و درمان به مردم تصریح کرد: مجموعه بهداشت و درمان در بادرود در تلاش است تا بهترین خدمات به شهروندان ارائه شود و در این مسیر نیز تمام تلاش خود را به کار گرفتیم و امید است با همراهی مردم و خیران و پشتکار به این مهم دست پیدا کنیم.

حسین میرزاییان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم خطاب به مسئولان اظهار داشت: با توجه به اینکه بیمارستان بادرود علاوه بر پذیرش بیماران منطقه، مصدومان حوادث جاده‌ای محور ترانزیت کاشان – بادرود و بادرود – اردستان و‌ همچنین مصدومان و مجروحان حوادث رانندگی آزادراه اصفهان، نطنز و کاشان در محدوده بادرود به این مرکز درمانی منتقل می‌شوند که لازم است زیرساخت‌ها وامکانات پزشکی کافی در اختیار بیمارستان گذاشته شود تا مصدومان و بیماران با مشکل روبرو نشوند‌.

وی گفت: تجهیزات بخش مراقبت‌های ویژه ICU ،‌CCU بیمارستان فاطمه(س) بادرود با مشارکت خیران تهیه و تامین شده است اما هنوز ساختمان ویژه این بخش‌ها تکمیل و‌ به بهره‌برداری نرسیده و می‌طلبد مسئولان گام‌های عملی و اساسی در این زمینه بردارند.

نماینده اصفهان در شورای عالی استان‌ها ضمن اشاره به اولویت‌های رفع کمبودهای بیمارستان فاطمیه شهر بادرود نطنز تصریح کرد: تأمین امکانات و تجهیزات بیمارستانی به‌روز و جذب نیروهای پزشکی متخصص باید از اولویت‌های اصلی مسئولان بهداشت و درمان است.

عضو شورای اسلامی شهر بادرود افزود: نزدیکی بیمارستان فاطمیه بادرود به سایت هسته‌ای شهید احمدی روشن نطنز یکی دیگر از عواملی است که می‌طلبد اورژانس هسته‌ای بیمارستان که پیش از این و در دوره نماینده نهم مجلس گام‌هایی در جهت راه‌اندازی آن برداشته شد، دایر و راه‌اندازی شود.

به گزارش تسنیم؛ معاون وزیر بهداشت که قبلا از بیمارستان بادرود بازدید کرده بود، در جمع مسئولان وقت بیمارستان اظهار داشت: در زمینه وجود نیروهای پزشک متخصص، دستگاه سی تی اسکن و ارتقاء سطح خدمات‌رسانی به بیماران نیز کمبودهایی وجود دارد که با پیگیری انجام شده این دغدغه‌ها رفع خواهد شد.

جان بابایی در خصوص بیمارستان فاطمیه بادرود تصریح کرد: مسئولان شهر و مردم خواهان انتزاع بیمارستان از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و الحاق آن به دانشگاه علوم پزشکی کاشان به جهت فاصله نزدیک بادرود تا کاشان و دسترسی آسان‌تر بیماران به خدمات پزشکی هستند که مورد موافقت مسئولان استان قرار گرفت.

به گزارش تسنیم؛ این درخواست علی رغم همه پیگیری‌ها هنوز اجرایی نشده است.

گزارش از رحمت‌الله کاملی

انتهای پیام/804/ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید