آخرین اخبار کاشان

صحبت رئیس جمهور در خصوص برگزاری محرم، کار مبارزه با کرونا را به زمین گذاشت/ برگزاری هرگونه مراسم حتی در فضای روباز باعث شیوع ویروس می شود

وبکا نیوز

محمدرضا محبوب فر در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به اینکه وضعیت شیوع کرونا در کشور در حال حاضر قرمز است، اظهار داشت: به گفته معاون وزیر بهداشت در حال حاضر تهران به دلیل حجم زیاد ترددها منبع انتشار بیماری کرونا در سطح کشور است.

محمدرضا محبوب فر عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا

وی با بیان اینکه حوزه نفوذ تهران به دلیل اینکه پایتخت است تمام کشور است، ابراز داشت: شهرهای نزدیک تهران همانند کاشان باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره به صحبتهای رئیس جمهور روحانی در مورد برگزاری مراسم های روز عرفه و محرم بیان داشت: به دلیل وجود یک جمعیت انسانی گسترده، این مراسم ها قابل کنترل نیست و مدیریت برای توصیه و پیشنهاد رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک هم به سختی امکانپذیر است.

وی با بیان اینکه در این مراسم ها یک شور و احساسات غیرقابل وصفی وجود دارد، خاطرنشان کرد: به نظر من آقای روحانی در خصوص اینکه مراسم محرم به صورت باشکوه برگزار شود، به نوعی رئیس جمهور کار مبارزه با کرونا را با این صحبتی که کردند به زمین گذاشتند.

محبوب فر شرایط کنونی کشور را نگران کننده دانست و یادآور شد: در حال حاضر یک سوم تخت های بیمارستانی کشور به بیماران کرونایی اختصاص یافته است که من پیش بینی می کنم با روند جاری در هفته های آینده این مقدار به دو سوم افزایش یابد.

وی با بیان اینکه پیش از این فقط بیمارستان های دولتی مختص بیماران کرونایی بود، افزود: در شرایط کنونی به تمام بیمارستانها در سراسر کشور برای پذیرش بیماران کرونایی حالت آماده باش داده اند.

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد برگزاری مراسم های مختلف عروسی، عزا و تجمعات در فضاهای روباز نیز گفت: برگزاری این مراسم ها هم باعث شیوع کرونا می شود چراکه این ویروس از طریق ترشحات فرد بیمار به وسیله عطسه و سرفه در هوا انتشار یافته و تا حدود هشت ساعت در هوا زنده مانده و قابل انتقال است.

وبکانیوز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید