آخرین اخبار کاشان

شهرک ماهیان زینتی کاشان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

وبکا نیوز

محمدجواد بگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به بررسی شرایط و مشکلات سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی اظهار داشت: بر اساس برپایی جلسات مختلف مقرر شد تا 45 میلیارد تومان در مورد زیرساخت‌های شهرک امیرکبیر در فاز توسعه تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه در قالب ایجاد پل زیرگذر و اجازه دسترسی به آزادراه کاشان این میزان اعتبار هزینه می‌شود، افزود: برای آسفالت معابر نیز 15 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است و مقرر شده تمامی زمین‌هایی که در فاز عملیاتی واگذار شدند، قابلیت استفاده از شبکه‌های آب، برق و گاز را پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه هر آنچه زیرساخت برای شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان فاز توسعه مورد نیاز است، با این 45 میلیارد تومان اعتبار رفع می‌شود، ابراز داشت: در مبحث شهرک جدید ماهیان زینتی کاشان با 15 میلیارد تومان اعتبار فاز نخست این شهرک از هفته دولت به مرحله اجرا در می‌آید.

وی با بیان اینکه زیرسازی بلوار اصلی و شبکه برق شهرک ماهیان زینتی کاشان انجام شده است، گفت: تفاهم نامه خرید اعتبار با اعتبار بالغ بر 10 میلیارد تومان عملیاتی شد و شهرک ماهیان زینتی کاشان در دهه فجر برای جذب سرمایه‌گذاران و بهره‌برداری و خروج تولیدکنندگان ماهیان زیننی کاشان به منطقه تخصصی آماده است.

بگی ضمن انتقاد از عدم تامین آب شهرک صنعتی نیاسر با بیش از یک دهه گذشت زمان تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده مشکل تامین آب شهرک صنعتی نیاسر کاشان رفع شد و امید است این اقدام موجب جذب سرمایه‌گذار در این شهرک صنعتی شود.

وی ضمن اشاره به ایجاد اولین شهرک صنعتی تخصصی فرآوری از شورآبه‌های دریاچه نمک در آران و بیدگل تبیین کرد: این مهم به عنوان یک مبحث آمایشی و اقتصاد مقاومتی مصوب شده و مطالعات آن در حال دست اقدام است و با پایان آن عملیات زیربنایی نیز انجام می‌شود؛ این شهرک صنعتی باعث جلوگیری میزان قابل توجهی خروج ارز و ورود آن به کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد ناحیه ابوزیدآباد آران و بیدگل نیز با وجود بیش از یک دهه غفلت با توجه به اخذ مصوبه کارگروه آمایش استان اصفهان در هفته دولت پیگیری می‌شود، تاکید کرد: با این اتفاق در شهرستان آران و بیدگل یک شهرک صنعتی و یک ناحیه تخصصی اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتبار زیربنای شهرک صنعت تخصصی در آران و بیدگل  20 میلیارد تومان و برای ابوزیدآباد نیز 10 میلیارد تومان است، افزود: در مجموع در منطقه کاشان و با ترکیب ایجاد شده صنعت منطقه کاشان از 13 استان کشور بالاتر می‌رود که این مهم با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولان به ویژه نماینده مردم این دو شهرستان در مجلس محقق شده است.

انتهای پیام/803/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید