آخرین اخبار کاشان

کشاورزی آران و بیدگل 87 درصد مصرف آب را به خود اختصاص داده است

وبکا نیوز

اسماعیل بایبوردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آران و بیدگل، ضمن تاکید بر فراهم شدن امکان‌سنجی راه‌اندازی شهرک پرورش دام‌های سنگین در آران و بیدگل اظهار داشت: آب و خاک شهرستان آران و بیدگل مانعی برای توسعه و ترویج کشاورزی در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه 80هزار راس دام سبک، 20 هزار دام سنگین در شهرستان آران و بیدگل وجود دارد، افزود: ایجاد شهرک لبن در آران و بیدگل با رویکرد افزایش اشتغال از طریق تغییر کاربری اراضی کشاورزی به اراضی دامپروری در شهرستان آران و بیدگل امکان‌پذیر خواهد شد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه امکان برندسازی در حوزه دامپروری و محصولات حوزه دامداری آران و بیدگل با ایجاد شهرک لبن امکان‌پذیر است، ابراز داشت: با ایجاد این شهرک می‌توان فعالیت صنایع وابسته به دامداری نظیر تولید کیف و کفش، سوسیس و کالباس فراهم شود.

بایبردی با بیان اینکه سالانه بیش از 40 هزار تن تولیدات دامی و پروتیئنی در آران و بیدگل تولید می‌شود، تصریح کرد: این محصولات شامل پنج هزار تن تخم‌مرغ، چهار هزارتن گوشت مرغ، 60 تن گوشت ماهی، یک هزار و 500 تن گوشت قرمز، 30 هزار تن شیر، 7.5 تن عسل و 13 کیلو خاویار است.

وی با بیان اینکه کشاورزی با 87 درصد بیشترین مصرف منابع آبی را به خود اختصاص داده است، گفت: پس از آن صنعت، بخش خانگی و فضای سبز بیشترین مصرف آب منابع آبی را به خود اختصاص داده است و بر همین اساس لازم است تا مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی اهتمام ویژه‌ای صورت پذیرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با بیان اینکه راه‌اندازی شهرک کشاورزی گلخانه‌ای در آران و بیدگل نیز می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی ایفا کند، تبیین کرد: این شهرک می‌تواند با هدف مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی و اجرایی کردن مدل‌های مختلف کشت گلخانه‌ای راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه 86 هزار تن محصولات کشاورزی و باغی در آران و بیدگل تولید می‌شود، تاکید کرد: این محصولات شامل 81 هزار تن گندم، جو، سبزی و صیفی‌جات و پنبه در بخش زراعی و پنج هزار تن محصول در بخش باغی شامل پسته، انار، گل‌محمدی، زعفران، خرما و محصولات گلخانه‌ای روانه بازار می‌کند.

انتهای پیام/801/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید