آخرین اخبار کاشان

وضعیت قرمز کرونایی در کاشان / کادر درمانی یک به یک به کرونا مبتلا می‌شوند‌

وبکا نیوز

مسعود دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه کاشان در وضعیت قرمز قرار دارد، اظهار داشت: لازم است تا شهروندان در شرایط قرمز کرونایی بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به همین دلیل معتقد هستیم که باید تالارها نیز تعطیل شود چراکه در این اماکن نیز مراسم‌ها تجمعی برگزار می‌شود، اما با وجود این شرایط نیز تابع ستاد استانی مبارزه با کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه توصیه اکید می‌شود می شود شهروندان در مراسم‌های تجمعی شرکت نکنند، افزود: امسال هر خانه را یک مسجد و حسینیه کنیم و خانه برای مسلمانان یک معبد و عبادتگاه باشد؛ کادر درمان التماس می‌کنند که شرایط خوب نیست و پرسنل درمان یک به یک به کرونا مبتلا می‌شوند.

دهقانی با بیان اینکه ضمن اشاره به بستری افراد بدحال در بیمارستان شهید بهشتی به سبب ابتلا به ویروس کرونا، ابراز داشت: کاشان در وضعیت قرمز قرار دارد و بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی تنها به وخیم‌تر شدن اوضاع کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه تداوم این شرایط وضعیت را بدتر می‌کند، گفت: افراد بدحال در کشور از مرز چهار هزار نفر گذشته است و این بدین معنی است که بیش از چهار هزار نفر در آی سی یو خوابیدند و بهبود و درمان آنان به مراتب از دیگر بیماران بستری در بخش سخت‌تر است.

دهقانی با بیان اینکه در شرایط قرمز استخر، تالارها، امتحانات حضوری، کلاس‌ها و دیگر تجمع‌ها باید لغو شود، تبیین کرد: فعالیت واحدهایی نظیر فروشگاه‌های مواد غذایی، رستوران‌های بیرون بر و صنوف عرضه‌کننده کالاهای اساسی باید ادامه داشته باشند و دیگر صنوف محدود باشند اما متاسفانه منافع اقتصادی برخی افراد بر سلامت مردم می‌چربد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان ضمن تاکید بر فرهنگ‌سازی سازگاری با ویروس کرونا افزود: امیدواریم تا شهروندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گامی موثر در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برداریم و در این مسیر استفاده از ماسک در این زمینه نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام/801/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید