آخرین اخبار کاشان

مراکز تجاری کاشان به لحاظ ایمنی مشکل دارند

وبکا نیوز

محمدمسعود چایچی روز یکشنبه در این زمینه اظهارداشت: نتیجه چند دوره کارشناسی، بازدید و ارزیابی وضعیت ایمنی مرکزها و مجتمع‌های تجاری کاشان حاکی از ناایمن بودن آنهاست، چرا که فاقد تاییدیه‌های ایمنی سازمان آتش‌نشانی هستند.

وی افزود: بر اساس بازرسی‎های ایمنی صورت گرفته از سوی کارشناسان سازمان در سه سال گذشته، وضعیت این مرکزها و محیط‌های پیرامونی آنها بررسی و کاستی‌ها برای اصلاح به مدیر مجتمع‌ها  ابلاغ و همچنین آموزش‌ها و توضیح لازم به مسوولان و کسبه ارایه شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، مهم‌ترین مشکل ایمنی مرکزهای تجاری را نقص در تاسیسات برق، استفاده از وسایل حرارتی نامناسب و شعله‌های روباز، وجود انبارهای ناایمن و دارای انباشت کالا، فقدان راه‌ مناسب خروج اضطراری و نبود سیستم کشف و اطفای حریق عنوان کرد.

وی از مالکان و مسوولان مجتمع‌های تجاری کاشان درخواست کرد که با هماهنگی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی هرچه سریع‌تر نسبت به ایمن‌سازی کامل مکان کسب خود اقدام نمایند.

چایچی با اشاره به تبصره ذیل بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و ارزیابی و پایش ایمنی و احصای نواقص از نظر حریق احتمالی در مکان‌های عمومی مانند مرکزهای تجاری، درمانی، آموزشی و اداری تصریح کرد: موضوع جلوگیری از فعالیت این مکان‌های ناایمن شهری با اولویت مرکزهای عمومی از طریق مقام‌های مسوول در حال پیگیری است.

حدود ۵۶ مرکز، مجتمع تجاری، فروشگاه و بیش از ۱۵ هزار واحد صنفی در حال حاضر در شهرستان کاشان فعالیت دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید