آخرین اخبار کاشان

فرماندار آران و بیدگل موافق الحاق سفید شهر به کاشان است

وبکا نیوز

امام جمعه سفید شهر:

فرماندار آران و بیدگل موافق الحاق سفید شهر به کاشان است

امام جمعه سفید شهر اظهار داشت: فرماندار آران و بیدگل موافق الحاق سفید شهر به کاشان است چراکه در پاسخ به تقاضای سفیدشهری ها درباره این موضوع، فرماندار آران و بیدگل گفت: اشکالی ندارد، بروید جز کاشان.

حجت الاسلام والمسلمین عباس نصیری در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به تصمیم حدود ۲۵ سال پیش مبنی بر جابجایی مرزهای دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل توسط فرمانداری های وقت این دو شهرستان اظهار داشت: در آن سال یحیی آباد جز شهرستان آران و بیدگل قرار گرفت و در عوض آن حریم شهر سفید شهر که از شهر مشکات شروع می شود و حدود شش هزار هکتار است به شهرستان کاشان ملحق می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عباس نصیری امام جمعه سفیدشهر

وی با بیان اینکه ما برای این حریم که شامل ۸۶ روستا و قنات است سند داریم، ابراز داشت: غیر از این کشاورزان سفیدشهری هم سند مالکیت برای اراضی خود دارند.

امام جمعه سفید شهر تصریح کرد: در مورد احداث کنارگذر کاشان و آران و بیدگل هم از کشاورزان زمین های سفید شهر که در مسیر این کنارگذر بود امضا گرفتند که این جاده از زمینهای آنها عبور کند.

فرماندار آران و بیدگل موافق الحاق سفید شهر به کاشان است

وی با اشاره به اینکه متاسفانه فرماندار آران و بیدگل حمایتی از سفید شهر که جزئی از آن شهرستان است نمی‌کند، یادآور شد: در دیداری که در روز پنجم مرداد با آقای فرماندار داشتیم به او گفتیم‌ که ما می خواهیم به کاشان ملحق شویم چرا که زمین های حریم شهر ما جز کاشان است؛ و آقای فرماندار هم گفت: اشکالی ندارد بروید جز کاشان.

حجت الاسلام نصیری افزود: مردم ما برای کوچکترین کار اداری باید بعد از گذشتن از کاشان به آران و بیدگل بروند که این مشکلات فراوانی‌ برای‌ مردم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه بعد از صحبت با فرماندار ما هم‌از مردم خواستیم‌برای الحاق به کاشان‌ طوماری بنویسند و امضا کنند، گفت: این موضوع را با مدیر تقسیمات مرزی وزارت کشور هم در جریان گذاشته ایم و قرار است به زودی با سفر آقای جلالی به منطقه و جلسه مشترک با فرمانداران دو شهرستان و نمایندگانی از دو شهر این موضوع حل و فصل شود.

وبکانیوز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید