آخرین اخبار کاشان

انتقاد نماینده ولی فقیه در کاشان: مبارزه با قاچاق به صورت ویژه پیگیری شود

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نماز صبح امروز در دیدار با فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه جایگاه پلیس در نظام توحیدی تعریف شده است، اظهار داشت: امام علی(ع) در نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر تاکید کردند که جایگاه پلیس و نیروهای مسلح آن است که برای هر ملت به منزله یک دژ برای حفاظت و تامین امنیت است.

وی با بیان اینکه حاکم یک ساختاری برای تامین امنیت نیاز دارند، افزود: زمانی که رئیس جمهور و یا مقام عالی یک کشور قصد اجرای طرحی دارند نیاز به یک ساختار دارند و به طور کلی قوام یک ملت به نیروهای مسلح آن‌ کشور است.

نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه علت ناراحتی استکبار از ایران به دلیل تقویت نظامی و نیروهای مسلح ایران است، ابراز داشت: در بحث نیروی انتظامی ماموریت‌های مهمی وجود دارد که باید به این موضوعات توجه ویژه‌ای شود که مهمترین مسائل قاچاق، فحشاء و منکرات و سرقت است در حالی که همواره تاکید داشتیم تا بر روی نیروهای جوان سرمایه‌گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح باید به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و دانش‌ها مجهز باشند، گفت: در نیروی انتظامی باید بر روی جوانان سرمایه گذاری شود و آموزش های تخصصی و فرهنگی به جوانان ارائه شود چراکه جنبه مردمی بودن نیروی انتظامی بسیار مهم است.

نمازی با بیان اینکه بعد از گذشت 20 سال هنوز موضوع قاچاق رفع نشده است، تصریح کرد: متاسفانه با وضعیت معیشتی کنونی مردم باید به صورت ویژه با قاچاق کالا مبارزه کرد و بر همین اساس لازم است تا حلقه‌های مفقوده را پیدا کنیم و خلاءها را پوشش دهیم.

مرکزی ویژه ساماندهی معتادان متهاجر در استان اصفهان پیش‌بینی نشده است

فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه ولایت و امامت، عید قربان و غدیر اظهار داشت: کاشان دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد است و به همین جهت لازم است تا فرماندهی انتظامی این شهرستان از تمامی لحاظ در بهترین شرایط باشد و از این رو سرهنگ حسین بساطی از فرماندهان انتظامی شهرستان‌های استان اصفهان است که توانایی‌های خود را در این زمینه به اثبات رسانده است.

سردار محمدرضا میرحیدری با بیان اینکه نیروی انتظامی باید در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، گفت: در امر صیانت حفاظت اطلاعات و بازرسی، در امر مذهبی و سیاسی عقیدتی و سیاسی و در حوزه‌های مختلف توسط بخش‌های مختلف و با توجه به فرامین رهبر معظم انقلاب به وظایف خود عمل می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ضمن اشاره به بروز جرائم نو ابراز داشت: در گذشته پلیس به صورت محدود جرائم مختلف به صورت غیرتخصصی بررسی می‌شد اما با تکلیف و تخصصی‌شدن، جرائم به صورت ویژه در حوزه‌های مختلف بررسی می‌شود و این موضوع به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محقق شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به ویژگی‌های استان اصفهان و دارا بودن شهرستان ها با شرایط خاص گفت: لازم است تا این استان با توجه به ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد به صورت ویژه به آن نگاه شود تا بتوانیم خدمات شایسته‌ای را به مردم استان اصفهان ارائه دهیم.

میرحیدری با بیان اینکه استان اصفهان در شاخصه‌های امنیت در وضعیت مطلوبی دارد، تصریح کرد: شهرستان کاشان در میان دیگر شهرستان‌های استان اصفهان به نسبت وضعیت بهتری دارد که این دستاوردها نتیجه فرماندهان در طول ادوار مختلف است که به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کردند.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان مرکزی برای جمع‌آوری معتادان متهاجر پیش‌بینی نشده است، تاکید کرد: لازم است در این زمینه تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود در حالی که رهاسازی این افراد در جامعه باعث می‌شود تا آلام سنگینی را بر جامعه تحمیل کند و پلیس نیز لازم است تا این زشتی‌ها را مدیریت کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه خلاءهای قانونی باعث شده است تا پلیس نتواند در حوزه‌های مختلف به شایستگی در حوزه امنیت اقدام کند، تاکید کرد: این خلاءهای قانونی باعث شده است تا در برخی موارد همچون قاچاق انسان نتوانیم به شایستگی برخورد کنیم چراکه قاچاق انسان در مرزهای کشور تعریف شده و در غیر این صورت برخورد با این اقدامات باید بر اساس ورود غیرمجاز صورت پذیرد.

وی ضمن انتقاد از عدم وحدت رویه میان دستگاه‌های مختلف افزود: حمایت از عوامل انتظامی در بخش‌های مختلف لازمه ارتقاء امنیت کشور و جامعه است؛ در حوزه فرهنگی نیز با یک‌نسخه فرهنگی با محوریت روحانیت سعی در رفع مشکلات فرهنگی در سطح استان اصفهان هستیم تا با ایجاد ایستگاه هایی و با یک زبان لین با عموم مردم ارتباط بگیریم.

میرحیدری ضمن اشاره به ایجاد ایستگاه‌ها در شهرستان اصفهان و مزین کردن هر ایستگاه با نام یک شهید ابراز داشت: این طرح در استان اصفهان با نام “سلمان محمدی” اجرایی شده است و لازم است تا عنایات به این طرح از سوی تمامی دستگاه‌ها صورت پذیرد.

انتهای پیام/801/ت/ی

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید