آخرین اخبار کاشان

شیوع ‌نگران کننده کرونا در ‌کاشان/ ویروس جهش‌یافته کرونا مُسری‌تر شده است

وبکا نیوز

محمد جاجی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه لازم است تا در ایام محرم و صفر لازم است تا هر روش و برنامه‌ای ترتیب داده شود تا ما دچار بحران نشویم، اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان نگران هستند تا شیوع ویروس تشدید شود در حالی که هم اکنون نیز کاشان در وضعیت قرمز است.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا در شرایط فعلی جهش یافته است، افزود: این جهش‌یافتگی باعث شده است تا از نظر میزان سرایت از نظر متخصصان مشخص شده است که ویروس کرونا سرایت پذیرتر شده است و بر همین اساس لازم است تا آحاد شهروندان در این زمینه از خود مراقبت کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرستان کاشان با بیان اینکه توصیه اکید می‌شود تا شهروندان در اجتماعات شرکت نکنند، ابراز داشت: لازم است تا مردم خودمراقبتی کنند و بر همین اساس افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای نظیر بیماری قلبی، ریوی، کلیوی و غیره هستند در اجتماعات حضور پیدا نکنند.

وی با بیان اینکه چندین هیئت شهرستان کاشان اعلام برگزاری مجازی مراسم‌های ایام ماه محرم و صفر را کردند، تصریح کرد: امیدواریم مابقی هیئات مذهبی شهرستان کاشان نیز به تاسی از این هیئات برای حفظ سلامتی خود و عزاداران حسینی تصمیماتی را اتخاذ کنند که بار بیماری کرونا در جامعه کم شود.

حاجی جعفری با بیان اینکه در برگزاری مراسمات مذهبی در ایام محرم و صفر تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا هستیم، تصریح کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب نظر کارشناسان ستاد ملی مبارزه با کرونا فصل‌الخطاب است و بر همین اساس هر تصمیمی به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد.

وی با بیان اینکه از تمام شهروندان درخواست می‌شود تا حتما در خارج از منزل از ماسک استفاده کنند، تبیین کرد: از تمامی شهروندان درخواست می‌شود تا در حد ضرورت از منزل خارج شوند و حتما به هنگام خروج از منزل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید