آخرین اخبار کاشان

رصدخانه کاموی کاشان به مرکز تحقیقات فیزیک نظری واگذار شد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، عباس زراعت بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به طرح رصدخانه جوشقان کامو کاشان از سال 84 اظهار داشت: متولی این موضوع به آی پی ام یا همان مرکز تحقیقات فیزیک نظری واگذار کردند و مواردی نظیر نورسنجی نیز توسط این مرکز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه از همان ابتدا همکاران ما در دانشگاه کاشان همکاری بسیار نزدیکی با مرکز تحقیقات فیزیک نظری داشت به نحوی که برخی دانشجویان آن زمان دانشگاه کاشان با این پروژه همکاری کرده و در این پروژه ماندگار شدند که نشان‌دهنده همکاری دانشگاه کاشان با این مرکز است.

رئیس دانشگاه کاشان ضمن اشاره به تصویب ایجاد پژوهشکده‌ای در شورای گسترش شورای عالی وزارت علوم ابراز داشت: این پژوهکده قرار است پشتیبان علمی این رصدخانه باشد و اطلاعات علمی لازم نیز در اختیار این پژوهشکده قرار می‌دهد و در این پژوهشکده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کلنگ این پژوهشکده در منطقه قمصر کاشان به زمین زده شد، گفت: با پیگیری‌های اخیر مقرر شده است تا با انجام امور به صورت برنامه‌ریزی شده متولی آن به دانشگاه کاشان واگذار شود در حالی که امور زیرساخت‌های این رصدخانه ارتباط مستقیمی با دانشگاه کاشان ندارد.

زراعت ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تامین زیرساخت‌های لازم ویژه رصدخانه توسط مرکز آی پی ام تصریح کرد: دانشگاه کاشان با وجود این شرایط در خصوص تسهیل در تخصیص اعتبارات و کمک از سوی خیران تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

وی ضمن اشاره به اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار توسط خیران ویژه راه‌اندازی پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی تبیین کرد: سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نیز 50 میلیارد ریال برای راه‌اندازی این پارک در شهرستان کمک کرده است.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید