آخرین اخبار کاشان

رسانه‌ها باید بازوان قدرتمندی برای مدیریت شهری در مسیر توسعه باشند

وبکا نیوز

سعید ابریشمی‌راد روز چهارشنبه در جریان بازدید از نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) شهرستان کاشان افزود: رسانه‌ها به ویژه پایگاه‌های خبری و تحلیلی در کنار بازتاب دغدغه‌ها و مشکلات شهروندان به عنوان یکی از رسالت‌های مهم و انکار ناشدنی، می‌توانند به کمک شتافته و در مسیر توسعه مدیریت شهری را یاری کنند.

وی بیان کرد: بازتاب دستاوردها و اتفاق‌های مثبت و سازنده به منظور تزریق روحیه امید و نشاط در جامعه جنبه دیگری از خدمت‌رسانی اهالی رسانه به شهروندان است که ضرورت آن در شرایط کنونی به جد احساس می‌شود.

شهردار کاشان اضافه کرد: مدیریت شهری از نقد سازنده و مبتنی بر واقعیت‌ها استقبال می‌کند و تقویت تعامل رسانه‌ها با ارکان اداره شهر یکی از الزامات توسعه به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: رسانه‌های رسمی و دارای بُرد فرا منطقه‌ای باید از این ظرفیت خود استفاده حداکثری داشته باشند و در تولید محتوا به ویژه برای فعالیت‌ها و رویدادهای مهم، نسبت به ارایه تولیدات متنوعی اقدام کنند.

ابریشمی‌راد یادآور شد: دوره انجام صرف یک مسوولیت خاص در یک چارچوب محدود از سوی یک فرد گذشته و اگرچه خبرنگاری تخصصی است اما نیروهای انسانی به ویژه در حوزه فعالیت‌های رسانه‌ای امروزه باید به چندین مهارت مسلط باشند تا بتوانند خلاء‌های ناشی از کمبودهای احتمالی را جبران کنند.

شهردار و جمعی از مدیران شهری کاشان امروز با حضور در دفاتر و محل فعالیت برخی رسانه‌های شهرستان کاشان منجمله ایرنا، از تلاش‌های خبرنگاران پیشکسوت و سایر فعالان در زمینه اطلاع‌رسانی درست، دقیق و منصفانه قدردانی کردند.

۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان در سال ۱۳۷۷ با عنوان “روز خبرنگار” نام‌گذاری شده است.

بر اساس آخرین آمارها ۳۷ رسانه شامل ۱۷ نشریه عمومی، ۱۰ نشریه تخصصی و ۱۰ پایگاه خبری در شهرستان کاشان مجوز فعالیت دارند.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از حدود سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران‌وبیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید