آخرین اخبار کاشان

۴۴ دستگاه اتوبوس‌های شهری در کاشان به سیستم سرمایشی مجهز شد

وبکا نیوز

محمدرضا متشکره روز پنجشنبه در این زمینه اظهار داشت: با توجه به تاکید شهردار کاشان مبنی بر تجهیز اتوبوس‌های فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی و ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی به شهروندان، این رویکرد از سال گذشته به صورت جدی پیگیری و در نهایت پس از فرآیند خرید، نصب و تجهیز، در فصل گرما آماده بهره‌برداری شده است.

وی ارتقای کیفیت خدمات را یکی از دغدغه‌های جدی مدیریت شهری برشمرد و افزود: شرایط آب و هوایی خاص کاشان و گرمای طاقت‌فرسا در حدود نیمی از سال، نشان‌دهنده ضرورت تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی به سیستم‌ سرمایشی مناسب بود که در پاسخ به این نیاز و انتظار به حق شهروندان، با وجود مشکلات و تنگناها ممکن شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کاشان با اشاره به بازسازی و نوسازی ۳۰ دستگاه اتوبوس، اضافه کرد: بهره‌برداری از این طرح چلچراغ توسعه با اعتبار ۷.۵ میلیارد ریال صورت گرفت.

وی همچنین از بهسازی ۱۱ ایستگاه اتوبوس و بهره‌برداری از نخستین اتوبوس گردشگری کاشان خبر داد و گفت: همه طرح‌های بهره‌برداری شده در هفته بیست و پنجم از چلچراغ توسعه، با هدف ارتقای کمی و کیفی سطح خدمت‌رسانی به شهروندان و نیز گردشگران و میهمانان خطه نخستین‌ها به انجام رسیده است.

پیش از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی اجتماعات و فعالیت‌های جمعی، حدود ۱۴۰ دستگاه اتوبوس در ۱۵ خط برای جابه‌جایی مسافر فعال بود و روزانه بیش از ۳۵ هزار نفر به طور میانگین از خدمات سازمان اتوبوسرانی شهرداری کاشان استفاده می‌کردند.

کاشان با جمعیت افزون بر ۳۰۰ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید