آخرین اخبار کاشان

خبر در عصر کنونی یکی از مولفه‌های قدرت به شمار می‌آید

وبکا نیوز

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی روز پنجشنبه در آستانه روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نمایندگی شهرستان کاشان اظهار داشت:  جامعه و افراد برخوردار از اطلاعات بیشتر و موثق، همواره می‌توانند مسیر موفقیت را بهتر بپیمایند و بر این اساس رسانه‌ها باید در زمینه اطلاع‌رسانی به‌هنگام تلاش بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: اهالی رسانه همواره با تحمل رنج و سختی‌ در بحران‌ها و گرفتاری‌ها هم‌پای مدیران در تکاپو هستند تا مسوولیتی حساس و خطیر را به سرانجام برسانند آن هم در شرایطی که در عصر طلایی ارتباطات و گردش اطلاعات بسر می‌بریم.

فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: در چنین شرایطی خبری با اطلاعات شفاف و صحیح می‌تواند در سرنوشت یک جامعه، کشور و ملت بسیار موثر باشد و بر این اساس باید در مجموعه عظیم خبر و رسانه‌ بتوانیم از بهترین و موثق‌ترین داده‌ها برای رسیدن به هدف‌ها استفاده شود.

وی از خبر به عنوان غذای روح انسان نام برد و تصریح کرد: اگر این غذا مناسب و سالم نباشد، نه تنها برای انسان مفید نیست، بلکه موجب بیماری نیز خواهد شد.

مرتضایی افزود: خبرنگاران افزون بر آنکه باید با فن تهیه، تنظیم و ارسال خبر آشنایی کامل داشته باشند، باید نسبت به ظرافت‌ها و حساسیت‌های جامعه و دانش خبر مورد نظر نیز آگاهی داشته باشند که این موضوع، خبرنگاری را کاری سخت و حساس می‌کند.

وی همچنین گفت: خبر مانند موج و سونامی است که تاثیر مهمی در جامعه می‌گذارد و اگر به درستی هدف‌گذاری نشده باشد، می‌تواند از رسیدن به مقصود مورد نظر بازدارد.

فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: خبرنگاران با وجود این مسایل در کنار محدودیت‌های منابع مالی و نیروی انسانی در قیاس با دیگر مناطق در اطلاع‌رسانی رویدادهای شهرستان خوش درخشیده‌اند و فرمانداری نیز با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد، پیگیری نیاز خبرنگاران را در دستور کار قرار خواهد داد.

وی در ادامه با گرامی‌داشت یاد حجت‌اله پیران، یادآور شد: آن مرحوم به عنوان یک شخصیتی فرهنگی برای منطقه و کشور در مدت کوتاه عمرش منشا اثر بود و نامش همواره در کنار سایر هنرمندان و بزرگان این خطه فرهنگی خواهد درخشید.

به گزارش ایرنا، در ادامه پوستر روز خبرنگار با عنوان روز نکوداشت سفیران آگاهی و دانایی و همچنین همچنین کتاب پنج انگشتی‌های قرمز به قلم حجت‌اله پیران کاشانی که در قالب داستان به موضوع مقاومت پرداخته و در ۴۸ صفحه از سوی انتشارات ساربوک روانه بازار شده است، برای نخستین بار با حضور خانواده آن مرحوم، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی از فعالان فرهنگی و مسوولان کاشان رونمایی شد.

۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان در سال ۱۳۷۷ با عنوان “روز خبرنگار” نام‌گذاری شده است.

بر اساس آخرین آمارها ۳۷ رسانه شامل ۱۷ نشریه عمومی، ۱۰ نشریه تخصصی و ۱۰ پایگاه خبری در شهرستان کاشان مجوز فعالیت دارند.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از حدود سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران‌وبیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید