آخرین اخبار کاشان

65 درصد مطالبات موقوفات اداره اوقاف کاشان ادارات دولتی هستند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مسلم محمودزاده بعد از ظهر امرور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اجرای نیات خیراندیش شهرستان کاشان در سال جاری یک میلیارد و 697 میلیون ریال بوده است، اظهار داشت: برخی موقوفات مثل مسکن زوجین بهداشت و درمان جهیزیه امور قرآنی خیلی کم است.

ویبا بیان اینکه بیشترین موقوفه در حوزه محرم و صفر و جلسات عزاداری است، افزود: ما اصلا وقف مشارکتی نداریم و به طور کلی هشت هزار و 850 موقوفه توسط دو هزار و 333 فرد وقف شده بود و با شیوع ویروس کرونا نیز 120 بقعه متبرکه کاشان تنها 10 بقعه فعال بود.

رئیس اداره اوقاف شهرستان کشان ضمن اشاره به هزینه‌های یک میلیارد تومانی عمرانی و 500 میلیون تومانی فرهنگی و جاری بقاع متبرکه ابراز داشت: در سال جاری به صورت مستمر با مشارکت خیران برخی ارزاق و بسته بندی ها نظیر بسته بندی ضدعفونی میان نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه بیشترین مطالبات موقوفات اداره اوقاف شهرستان کاشان از ادارات دولتی هستند، گفت: 65 درصد از مطالبات موقوفات اداره اوقاف شهرستان کاشان از ادارات دولتی است و مابقی آنان مردم و اشخاص هستند؛ 12 موقوفه نیز در سال جاری شناسایی شده است که همه کشاورزی هستند.

انتهای پیام/ 801/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید