آخرین اخبار کاشان

خبرنگاران در راستای حل مشکلات مردم تلاش کنند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت‌الاسلام حسن دهشیری امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار اظهار داشت: حق گویی یکی از رسالت‌های خبرنگاری است که امام موسی(ع) هم در این زمینه تاکید شده است.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید بتوانند اخبار صحیح را خبرهای نادرست تشخیص دهند، افزود: یکی از شان‌های خبرنگاری تشخیص درست و کذب بودن خبر است و سپس آن را برای مردم بیان کند که این از زیرکی خبرنگار است؛ خبرنگاران باید آگاهی به تمام مسائل جامعه داشته باشند تا خبری که اعلام می‌شود و مورد تحلیل واقع می‌شود بر آن مسلط باشند.

وی ضمن اشاره به وظایف خبرنگاران در این برهه حساس ابراز داشت: مخاطب‌شناسی یکی از وظایف خبرنگاران است تا ببینند در چه وضعیتی هستیم و در کنار آن نقد منصفانه هم باشد؛ وجدان کاری یکی از ویژگی‌های خبرنگاران است که با نقدپذیری می‌توانند در کار خود پیشرفت داشته باشند.

امام جمعه اردستان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: باید در جامعه امید داد و مردم را به زندگی امیدوار کرد؛ یکی از میادین مبارزه همین خبرنگاری است که شما خبرنگاران در پیکار با دشمن کار می‌کنید و مواظب باشید که در جبهه دشمن قلم نزنید.

وی با بیان اینکه لازم است خبرنگاران در راستای حل مشکلات مردم و جامعه تمام تلاش خود را به کار بگیرند، تاکید کرد: خبرنگاران در راستای بیدار کردن مسئولان نیز باید کار کنند تا این افراد نسبت به رفع مشکلات جامعه بیشتر تلاش کنند و آلامی بر دردهای مردم باشند.

انتهای پیام/802/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید