آخرین اخبار کاشان

سازمان‌های متولی آب علیه کشاورزان کاشانی اقدام می‌کنند

وبکا نیوز

مجید کافی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن انتقاد از برخورد احساسی با بی‌آبی منطقه کاشان اظهار داشت: افرادی که دائم از مشکل بی‌آبی حرف می‌زنند هیچ گونه اقدام عملی برای استحصال آب انجام نمی‌دهند در حالی که تنها کشاورز برای مدیریت مصرف آب اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه با گذشت زمان و افزایش جمعیت آب‌های تخصیص داده شده به کشاورزی در حوزه‌های شرب، فضای سبز و صنعت استفاده شد، افزود: بخش کشاورزی بهره‌وری آب و محصول خود را افزایش داده است چراکه یک کشاورز کاشانی سه نوع محصول را در یک محل انجام داده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کاشان از وجود 9 هزار هکتار باغ و شش تا 11 هزار هکتار زمین زراعی در این شهرستان خبر داد و ابراز داشت: با توجه به کمبود آب زمین‌های زراعی تا حدود پنج هکتار کاهش پیدا کرده است و از سوی دیگر مصرف آب نیز بهینه‌تر شده است.

وی با بیان اینکه از 14 هزار هکتار زراعت شش هکتار آبن با کمک های 85 درصدی دولت به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است، گفت: این اقدام صرفه‌جویی 33 میلیارد متر مکعبی را به دنبال داشته است در حالی که با وجود کاهش زمین تحت کشت و کاهش مصرف آب تولید محصولات به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

کافی‌زاده ضمن اشاره به اشتغال 45هزار نفری کاشان در حوزه کشاورزی تصریح کرد: ورود کارشناسان غیرکشاورزی به این بخش نه تنها کمکی به ما نمی‌کند بلکه در بسیاری از مواقع مزاحمت ایجاد می‌کند و بر همین اساس راهکارهای مدیریت مصرف نیز باید توسط کارشناسان کشاورزی ارائه شود.

وی ضمن انتقاد از بیان احساسی برخی اظهارات توسط افراد مختلف تاکید کرد: کمبود آب در منطقه مربوط به دیروز و امروز نیست در حالی که کاشان از قدیم‌الایام با کمبود آب رو به رو بوده است و متاسفانه دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که متولی آب هستند علیه کشاورزان اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید