آخرین اخبار کاشان

ظرفیت سرمایه‌گذاری کشتارگاه کاشان مغفول مانده است

وبکا نیوز

مسعود خاندایی روز پنجشنبه در جریان بازدید از کشتارگاه دام کاشان افزود: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، کمتر از ۵۰ درصد نیاز گوشت و فرآورده‌های گوشتی شهرستان در کاشان تولید می‌شود و به عبارتی دیگر واردکننده گوشت قرمز از سایر نقاط کشور است.

وی با اشاره به علت‌های وابستگی کاشان در تامین گوشت به سایر استان‌های کشور، تشریح کرد: یکی از دلیل‌های وابستگی به بیرون، فقدان بازار رقابتی دام است که با پیگیری‌های انجام شده، بازار دام با تایید جهاد کشاورزی راه‌اندازی شد ولی متاسفانه مورد استقبال متقاضیان و قصابان منطقه قرار نگرفت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، نبود زیرساخت مناسب در زمینه بسته‌بندی فرآورده‌های پروتئینی را از دیگر علت‌های مهم وابستگی این شهرستان به واردات گوشت بسته‌بندی از دیگر نقاط عنوان کرد.

وی با قدردانی از اقدام‌های صورت گرفته در مجموعه کشتارگاه کاشان و تلاش‌های مسوولان و ناظران فنی، بهداشتی و شرعی برای برطرف کردن مشکلات، گفت: با توجه به توسعه صنایع بسته‌بندی، شهرداری کاشان نیز می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب، برون‌ سپاری و واگذاری مجموعه به بخش خصوصی، زمینه رونق و توسعه هر چه بیشتر آن را فراهم کند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کاشان نیز با اشاره به اقدام‌های بهداشتی انجام شده در سال‌های گذشته، بیان کرد: تامین بخشی از امنیت غذایی جامعه وابسته به نظارت مسوولان فنی و ناظران بهداشتی دامپزشکی مستقر در کشتارگاه‌ها است؛ از این رو برطرف کردن مشکلات قرادادی و حقوقی این همکاران بخش خصوصی شاغل در کشتارگاه مورد درخواست می‌باشد.

عباس شاه‌میرزایی همچنین راه‌اندازی سالن کشتار شترمرغ، اصلاح وضعیت سالن آلایش دامی، بهسازی کف و دیواره‌های سالن کشتارگاه و راه‌اندازی سالن بسته‌بندی گوشت قرمز را از مهم‌ترین موارد اصلاحی مورد انتظار این شبکه برشمرد.

پیش‌تر کشتارگاه صنعتی دام کاشان به سه سالن پیش‌سرد بالای دمای صفر درجه سانتی‌گراد با ظرفیت پنج تن و یک سالن پیش‌سرد پایین دمای صفر درجه سانتی‌گراد با ظرفیت سه تن مجهز شده است و سالاانه بیش از ۱۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین از آن ذبح و روانه بازار مصرف می‌شود.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید