آخرین اخبار کاشان

130 کودک زیر 5 سال اردستانی از سوء تغذیه رنج می‌برند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حسن ذبیحی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تجلیل از آن‌ها اظهار داشت: در موضوع کرونا 65 مورد مقوله در این ارتباط وجود دارد که پیگیری می‌شود و موضوعاتی همچون کرونا و شیر مادر، کرونا و اماکن عمومی، کرونا و پمب بنزین، کرونا و تالارها و غیره وجود دارد، اما آن موضوعی که بسیار مهم است و باید در راس همه این برنامه‌ها قرار  بگیرد کرونا و رسانه است.

وی ضمن اشاره به اهمیت رسانه در ابعاد مختلف افزود: نگاه ما به موضوع رسانه، رسالت رسانه و اعتقاد آن‌هاست و خبرنگاران رسالت واقعی را انجام می‌دهند و چون رسانه در مدیریت اذهان مردم و مسئولین می‌تواند  اثر بگذارد و هم اثر بگیرد می‌تواند  نقش مهمی را داشته باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان گفت: اگر مدیریتی مردم را به یک چشم‌اندازی سوق می‌دهد و مثبت و راهگشا باشد آنوقت رسالت خبرنگاری انجام شده و مشکلات مردم کمتر شده و مسئولان هم می‌توانند در این  راستا قدم مثبت‌تری بردارند.

وی ابراز داشت: خبرنگاران در عرصه کرونا حضوری چشمگیر داشتید و مطالبات مردم را هم انعکاس می‌دادید که با دریافت جواب و اعلام آن به مردم هجمه‌ای در یک موضوع برداشته می‌شود که این یک قدم مثبت از سوی اصحاب رسانه است.

ذبیحی با توجه به در پیش بودن ماه محرم و مراسم‌های عزاداری در این خصوص بیان کرد: متولی این موضوع  تبلیغات اسلامی بوده و پیگیری می‌شود و جابجایی هیئت‌ها با طبل و سنج و زنجیر زنی ممنوع بوده و زنجیر زنی با زنجیر شخصی و با فاصله‌گذاری اجتماعی در فضای رو باز بلا مانع است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان تاکید کرد: مردم در مراسم‌ها حتما از ماسک استفاده کنند و افراد مسن و دیابتی و بیماری‌های فشار خون و زنان باردار چون آسیب‌پذیرتر هستند شرکت نکنند و در صورت فضای سربسته که وسایل تهویه ندارد جلوگیری شود.

وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: با توجه به فصل‌الخطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی به مصوبات ستاد ملی کرونا نباید افرادی جلوتر از این موضوع حرکت کنند و موارد را نادیده بگیرند که سرپیچی از این دستورات می‌تواند جان افراد را به خطر بیاندازد.

ذبیحی همچنین با توجه به عدم پخت غذای نذری در هیئت‌های عزاداری گفت: هرگونه پخت و پز بدون نظارت بهداشت محیط ممنوع بوده و از پخش آن جلوگیری می‌شود و خیران می‌توانند نذورات خود را در قالب بسته‌های حمایتی به نیازمندان تخصیص دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان افزود: با توجه به اینکه مقرر شده هیئت‌ها نذری خود را در قالب جیره خشک توزیع کنند این موضوع را در نظر بگیرند که در شهرستان اردستان طبق آمار و شناسایی 130 کودک زیر پنج سال هستند که طبق نظر پزشک سوء تغذیه دارند که کمیته امداد در سال‌های قبل به آن‌ها کمک می‌کرده است.

وی ضمن اشاره به نقش خیران در کاهش آمار کودکان دارای سوء تغذیه بیان کرد: آمار 130 نفر مازاد آمار بوده که باید از خیران کمک گرفته شود که بهترین فرصت است که هیئت‌ها نذری خود را در قالب جیره خشک تحویل بنیاد مهدویت اردستان دهند و رسید دریافت کنند.

انتهای پیام/802/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید