آخرین اخبار کاشان

بازار روز ویژه بانوان در کاشان راه‌اندازی می‌شود

وبکا نیوز

به گزارش ایرنا، نرجس قربانیان روز پنجشنبه در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان کاشان بیان کرد: رایزنی‌های بسیاری برای بازار روز زنان به منظور ایجاد اشتغال انجام و در نهایت مقرر شد، با توجه به ظرفیت‌ها، این بازار از شهریورماه هر پنجشنبه‌ در فرهنگ‌سرای فیض از ساعت ۹ تا ۲۱ برپا شود.

وی افزود: برخی بانوان کاشانی نیاز مالی دارند اما فاقد توانایی اجاره مکان مناسبی هستند و بر این اساس در نقاطی نسبت به عرضه محصولات می‌پردازند که در شان آنها نیست.

مسوول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان تشریح کرد: مکان جدید با توجه به قابلیت‌هایی که دارد و هم به دلیل اینکه فرهنگ‌سرا است و شان بانوان در آن لحاظ می‌شود، بحث‌های فرهنگی را هم خواهیم داشت و شرایط پریشان موجود در این زمینه نیز برطرف می‌شود.

وی اضافه کرد: مقدمات کار انجام و افراد توانمند شناسایی شدند و به دستگاه‌ها نیز اطلاع داده شده است که جمعیت هدف به ویژه زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست یا نیازمند کار که توانایی عرضه محصول دارند، در این راستا معرفی شوند تا در فهرست مورد نظر قرار بگیرند که همه افراد بتوانند به صورت برابر از این فرصت استفاده کنند.

قربانیان همچنین با اشاره به شرایط جدید خانواده‌ها و تغییر سبک زندگی منجمله لزوم اشتغال بانوان، اظهار داشت: طرح همیاران بانوان سالمند با هدف حفظ ارزش‌ها در خانواده‌های کاشانی پی‌ریزی شد که تا کنون با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهزیستی به عنوان دستگاه متولی، چندین نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی برای اجرای مطلوب انجام شده است.

وی تاکید کرد: به جای سوق دادن خانواده‌ها به سوی خانه سالمندان، مقدمات این کار شکل گرفته و به زودی اجرایی خواهد شد تا بحث ساماندهی و نظارت را داشته باشیم که مشکلات جانبی ایجاد نشود.

مسوول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه کاشان همچنین به ۴۰ سالگی آغاز دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: بسیاری از بانوان در پشت جبهه‌ها حماسه آفریدند اما به تدریج فراموش شدند که اقدامی مانند ساخت المان بانوان شهیده شهرستان در مجموعه فرهنگی- ورزشی شهربانو می‌تواند اقدامی ماندگار در این زمینه باشد.

وی با اشاره به حدود ۱۰۰ نفر بانوی کاشانی فعال در پشت جبهه‌ها، بر انتشار فراخوانی به مناسبت هفته دفاع مقدس و جمع‌آوری خاطره‌ها در راستای تبدیل به یک مستند یا اثر هنری، همچنین تجلیل از خانم‌های امدادرسان و خانواده‌های جانبازان تاکید کرد.

ظرفیت و توان بانوان برای اجرای برنامه‌های مشترک و اثرگذار متمرکز شود

فرماندار ویژه کاشان نیز در این نشست لزوم فعالیت بیشتر در حوزه امور بانوان را یادآور شد و گفت: گاه بانوان به ویژه بانوان شاغل خود تمایلی به دیده شدن ندارند وگرنه می‌توانند با تجمیع توان و ظرفیت، سالانه چند برنامه مشترک محدود اما اثرگذار را در دستور کار قرار دهند.

علی‌اکبر مرتضایی اضافه کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها به ویژه از سوی مسوولان امور بانوان هدفمند و ظرفیت دستگاه‌ها تجمیع شود تا مثمر ثمر باشد، چنان که اکنون برخی کارها صورت می‌گیرد اما به دلیل پراکندگی چندان مورد توجه نیست و در ارایه عملکرد از سوی اداره‌ها نیز جایی ندارد. 

وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تغییرهای ناخواسته در سبک زندگی اقشار مختلف مردم، تصریح کرد: کمک به تهیه لوازم کمک آموزشی الکترونیکی برای دانش‌آموزان خانواده‌های کم‌برخوردار در راستای تسهیل دسترسی افراد به امکان استفاده از آموزش‌ از راه دور و فضای مجازی، و دلجویی از خانواده‌ها و بانوان درگیر آسیب‌های ناشی از کرونا می‌بایست مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

فرماندار ویژه کاشان، یکی از مهم‌ترین راه‌های نجات از تحریم‌ها منجمله در این شهرستان را تقویت گردشگری عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی و رایزنی برای تحقق این مهم در نقاط شمالی استان اصفهان در جریان است تا با ارایه بهترین خدمات گردشگری و الزاماتش، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط، منطقه را از نظر این صنعت ارتقا دهیم.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

  

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید