آخرین اخبار کاشان

امکان وقوع حادثه شیراز در بلوار آزادگان نطنز متصور است

وبکا نیوز

علی پیراینده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص مشکلات دفع آب‌های سطحی بلوار آزادگان اظهار داشت: مطالبه‌ای به‌حق از جانب شهروندان و مدیران وجود داشت تا اقداماتی انجام شود و نطنز همانند شیراز نشود.

وی افزود: در طی سال‌های گذشته رودخانه بابا رضا تبدیل به بلوار شد و در امتداد آن نیز رودخانه مسدود شده و خانه‌هایی نیز در فرادست ساخته شد و در نهایت با بارش نزولات آسمانی و جاری شدن آب‌های سطحی نیمی از شهر به سمت بلوار طالقانی و نهایتا به بلوار آزادگان، سیل در سطح معبر و خسارت به املاک مجاور به وقوع می‌پیوندد.

شهردار نطنز ابراز داشت: این پروژه ضروری‌ترین پروژه از جایگاه مدیریت بحران در شهر نطنز است که با مطالعه کارشناسان و اخذ مصوبات از مراجع مرتبط و حسب مصوبه شورای اسلامی شهر اجرایی می‌شود؛ برای تحقق این هدف برآن شدیم با یک شرکت خصوصی قراردادی انعقاد و مشکلات دفع آب‌های سطحی را از ریشه حل کنیم.

پیراینده افزود: کار مطالعاتی تمامی شهر نطنز صورت پذیرفته است تا این پروژه که در حال حاضر انجام است اجرایی شود و حقیقتا این پروژه از لحاظ مهندسی ظرافت‌ها و ویژگی‌های پیچیده ای دارد؛ این عبور عرضی حساس‌ترین مقطع و پر هزینه‌ترین آن است.

شهردار نطنز تصریح کرد: سال گذشته با ایجاد سد خاکی پای کوه گنبدباز و اطراف آن، آب‌های جاری از کوه‌ها را به سمت رودخانه قدمگاه هدایت کردیم و از حجم روان‌آب‌ها در سطح شهر کاسته شد و سال قبل از آن نیز طی یک عملیات دیگر کف کانال سنگی مجاور کوه شاگرد خلیفه حدود 50 متر در طول حدود 80 متر طی 15 روز کار با بیل مکانیکی برداشته شد.

وی تاکید کرد: امسال نیز با همکاری شهروندان با صرف 2.5 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شهرداری و با احداث کانال عرضی به ابعاد 50.2*50.1 به طول 40 متر در بلوار آزادگان بدون هیچ دغدغه‌ای آب‌های سطحی به داخل کانال اصلی هدایت و دفع خواهد شد.

پیراینده خاطرنشان کرد: دیوارهای این کانال با سنگ و سقف آن به صورت دال بتنی اجرا می شود و با توجه به ملاحظات ارتفاعی در کانال مجاور کوه گنبد باز امکان استفاده از دال‌های پیش ساخته وجود ندارد و بتن درجا ریخته می‌شود و تا زمان گیرش نهایی بتن امکان باز کردن معبر وجود ندارد.

وی در پایان ضمن تقدیر از تمامی ساکنین و شهروندان نطنز و همچنین اهالی بادرود گفت: با تمامی امکانات موجود اقدامات لازم در حداقل زمان ممکن انجام شد و از شهروندان و مسافرین درخواست داریم  تا تکمیل و راه‌اندازی پروژه سعه صدر به خرج داده و برای تردد از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

انتهای پیام/804/ ع

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید