آخرین اخبار کاشان

اعتبارات تملک دارایی‌های کاشان ۱۵ درصد رشد داشت

وبکا نیوز

مسعود خاندایی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران کاشان بیان کرد: اولویت‌های تخصیص اعتبارهای تملک دارایی‌های شهرستان امسال به ترتیب برای اجرای طرح‌های آب و فاضلاب، بهداشت و درمان، تجهیز و نوسازی مدارس، بنیاد مسکن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی، راهداری، حمل و نقل جاده‌ای و ورزش و جوانان است.

وی افزود: بیشترین اعتبارهای تملک دارایی با ۲۵ درصد به اجرای طرح‌های آب و فاضلاب، ۱۷ درصد بهداشت و درمان و ۱۰ درصد نوسازی و تجهیز مدارس شهرستان کاشان تخصیص داده شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان بیان کرد: رویکرد فرمانداری در تخصیص بودجه‌ها در این چند سال‌ بر اساس تعریف شاخص‌هایی بوده است که مانند آب و فاضلاب به حیات شهرستان بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه کاشان دومین شهرستان گردشگری استان اصفهان است، گفت: امسال برای نخستین بار هشت میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی بازار تاریخی اختصاص یافت.

خاندایی از تخصیص اعتبارهای وصول جرایم راهنمایی و رانندگی برای نخستین بار به شهرستان کاشان خبر داد و اظهار داشت: این اعتبارها در اختیار شهرداری‌های منطقه قرار می‌گیرد.

وی همچنین به پیگیری وصول درصدی از بهره‌برداری معدن‌های شهرستان کاشان (۱۵ درصد سهم دولت) اشاره کرد و یادآور شد: مردم به ویژه روستاییان در این زمینه خواسته‌هایی دارند که کمیته برنامه‌ریزی بر اساس قانون، مبلغ واریزی طرح‌ها را برای اجرا معرفی می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، ساخت پل روستای چنار و برطرف کردن نقطه حادثه‌خیز نابر از توابع این شهرستان را از جمله طرح‌هایی برشمرد که با بخشی از این اعتبارها اجرا شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید