آخرین اخبار کاشان

مساجد محور امور در محله‌های کاشان باشند

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد شامگاه یکشنبه در آئین اهداء یک باب منزل مسکونی به جانباز سلامت در شهر زواره اردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه این جانباز سلامت و خانواده وی در منزل اجاره‌ای زندگی می‌کنند تصمیم گرفته شد تا منزلی برای آن‌ها تهیه شود که یک‌باب  منزل خریداری و در همچنین روز خوبی اهداء می شود.

وی افزود: حضرت امام صادق(ع) در روایاتی می‌گوید نماز را در اول وقت بخوانید و همچنین فرموده شیعیان را در سه جا امتحان کنید یکی در موقع نماز و دوم نگه داشتن اسرار نزد خود که به دیگران نمی‌گویند و به گوش دشمن نمی‌رسانند و سوم  در موقع مواسات مال خود از هم پیشی می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: طرحی در اصفهان در حال اجرا است که شهرها هم این کار را بکنند و در هر محله یک گروه جهادی ایجاد شود که موضوعات را دنبال کنند و افراد نیازمند را شناسایی کنند و از نظرهای مختلف مسکن، جهیزیه و معیشتی و با احترام مشکلات آن‌ها را برطرف کنند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد ابراز داشت: هر مسجد باید محور کار باشد و تا 200 منزل که همسایه مسجد هستند بررسی کنند و مشکلات نیازمند خود را برطرف کنند که این کار یکی از کارهایی است که شیعه می‌تواند انجام دهد و همانطور که قرآن می‌فرماید خدا شما را نهی نکرده است که حتی برای افراد بد هم کار خوب انجام ندهید و برای همه انسان‌ها چه برادر دینی و غیر دینی کمک کنید و مسائل سیاسی را دخیل نکنید و با همه با عدالت رفتار کنید.

وی ضمن تاکید بر احصاء مشکلات نیازمندان بیان کرد: با توجه به اینکه در آستانه محرم هستیم گروه‌های جهادی خود را به شکل محرمانه تشکیل دهید و اینکار صورت بگیرد و در موضوع ساخت منزل و سرپناه نگذارید کسی بدون سرپناه باشند و این وظیفه را ادامه دهید.

نمایینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه هر جوانی که ازدواج می‌کند احتیاج به خانه دارد، تاکید کرد: باید خیران و مردم در این خصوص اقدامات لازم را تدارک دیده و نگذارند کسی بی سرپناه باشد تا در دنیا و آخرت سعادت را نصیب خود کنند.

انتهای پیام/802/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید