آخرین اخبار کاشان

هیچ مصرف متانولی در کاشان گزارش نشده است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محسن تقی‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حوزه غذا و دارو با شیوع ویروس کرونا جنبه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد، اظهار داشت: ما وظیفه وظیفه تامین دارو در مراکز درمانی و نظارت را بر عهده داریم.

وی با بیان اینکه پروتکل‌های درمانی با شیوع ویروس کرونا تغییر کرد، افزود: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته هیچ بیماری به دلیل نبودن دارو فوت نکرده است و از منابع داروهای مورد نیاز را تامین کردیم و مشکلی در این زمینه نداشتیم و در داروخانه‌های سطح شهر نیز داروها به خوبی توزیع شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از توزیع بیش از یک هزار و 500 قلم دارو در داروخانه های شهرستان کاشان خبر داد و ابراز داشت: تامین دارو به واسطه تحریم ها با مشکلاتی وجود دارد و بر همین اساس در برخی اقلام دارو کمبود و در برخی موارد نیز کمیاب است.

وی با بیان اینکه کمبود انسولین یک مشکل سراسری و کشوری است، گفت: کاشان با توجه به جمعیتی دیابتی دارای سهمیه ویژه و جدا شده از سهمیه استانی و به صورت مستقل دارد و این موضوع با پیگیری‌های متعدد صورت پذیرفته است اما برخی داروهای خاص بر اساس آمار بیماران تخصیص داده می‌شود.

تقی زاده با بیان اینکه معاونت غذا و داروی شهرستان کاشان مستقل و مستقیم با سازمان در تهران در ارتباط است، تصریح کرد: در خصوص بیماری ویروس کرونا در شرایط معمولی ماسک مورد نیاز ما طی شش ماهه گذشته 120هزار ماسک بوده است اما با شیوع ویروس کرونا درخواست های شهرستان کاشان به صورت قابل توجهی افزایش یافت.

وی با بیان اینکه طی شش ماهه در کاشان شش هزار ماسک مصرف می شد، تاکید کرد: با شیوع ویروس کرونا دو هزار تا دو هزار و 500 ماسک N95 در این شهرستان مصرف می‌شد در حالی که با مساعدت خیران در کاشان توانستیم کمبودها را برطرف کردیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه این شهرستان تنها شهری است که ماسک با قیمت دولتی و مصوب توزیع شده است، افزود: این مهم با تلاش مجموعه و مسئولان صورت گرفت و روزانه 30هزار ماسک نیز برای صنوف توزیع شده است.

وی از توزیع چهار میلیون ماسک میان صنعت و اصناف و شش میلیون ماسک در داروخانه توزیع شده است، ابراز داشت: این میزان توزیع به غیر از مصرف روزانه 10 الی 15هزار قطعه ماسک مراکز درمانی و بیمارستان شهید بهشتی کاشان است.

تقی زاده با بیان اینکه کاشان مرکزی برای تولید ضدعفونی کننده نداشت، گفت: بیش از 700هزار لیتر الکل طی این مدت برای کاشان تخصیص یافت و بالغ بر 800هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده در شهرستان کاشان توزیع شد در حالی که در گذشته میزان ضدعفونی کننده مراکز درمانی روزانه تا 30 لیتر بوده که با شیوع ویروس کرونا به یک هزار تا یک هزار و 100 لیتر به صورت روزانه رسید.

وی ضمن اشاره به بازرسی‌های مختلف و مشترک با مشارکت اداره صمت و بازرسی اصناف صورت گرفته است، افزود: صنوف متخلف به تعزیرات معرفی شدند و مراحل قانونی نیز ویژه متخلفان از سوی مراجع مربوطه طی می‌شود و خوشبختانه در کاشان مصرف متانول نبوده است و این موضوع به واسطه نظارت‌های صورت گرفته است.

انتهای پیام/801/ش

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید