آخرین اخبار کاشان

کاشان| وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی آران و بیدگل بحرانی است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آران و بیدگل، اسماعیل بایبردی پیش از ظهر امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آران و بیدگل وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی این شهرستان را بحرانی دانست و اظهار داشت: لازم است ارگان‌ها و نهادها به ویژه دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برای پایداری آب‌های زیرزمینی ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه ضمن تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب توسط مشترکین افزود: پژوهشگران دان کو مراکز دانش‌بنیان برای حل مشکل آ 33 ب باید وارد میدان شده و به دولتمردان و مسئولان اجرایی راهکارهای عملیاتی بدهند تا مشکلات در این زمینه به حداقل کاهش پیدا کند.
فرماندار شهرستان آران و بیدگل ضمن اشاره به نقش آب در توسعه صنایع و شکوفایی اقتصادی ابراز داشت: 120 کنتور هوشمند آب در دشت‌های اصلی شهرستان آران و بیدگل نصب شده و در این راستا نیز 22 حلقه چاه غیرمجاز نیز شناساسیی و مسدود شده است.

وی ضمن تاکید بر تشکیل کارگروه ویژه ایجاد نظام تدبیر آب در شهرستان آران و بیدگل گفت: لازم است تا کشت زعفران، گل محمدی، مدل‌های گلخانه‌ای مثل کشت هیدروپونیک و آیروپونیک در شهرستان آران و بیدگل توسعه و ترویج یابد نصچصچح،، در حوزه مشاورزی شاهد کاهش مصرف آب باشیم.

بایبردی با بیان اینکه توسعه اقتصادی 8ش به حفظ منابع آب و استفاده بهینه آن است، تصریح کرد: از 150 کیلومتر رودخانه‌های فصلی شهرس تان آران و بیدگل، 85 کیلومتر نیاز به لایروبی دارد که در این زمینه بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

انتهای پیام/801/ ت

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید