آخرین اخبار کاشان

اختیارات کمیسیون ماده ۵ استان اصفهان به کاشان تفویض شد

وبکا نیوزdb514de99efd592a9bf98122b52cb5bdf4305da08a4fe312cf24cbec60c0dd19c484dc2b83865144e2d46ca50b5b93d1

مجتبی آراسته روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تصمیم در اجرای ماده ۴۶ آیین‌نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه عمران محلی، ناحیه‌ای، منطقه‌ای و ملی مقررات معماری و شهرسازی کشور، با پیگری فرمانداری کاشان و پیشنهاد مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گرفته شده است.

وی بیان کرد: با توجه به جایگاه شهرستان کاشان از نظر تقسیمات کشوری و وجود بافت با ارزش تاریخی در کنار معضل‌های نوظهور و طرح‌های کلان شهری و سرمایه‌گذاری، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان از این پس به عنوان دبیر و عضو کمیته کارشناسی کمیسیون ماده ۵ کاشان انجام وظیفه خواهد کرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان با اشاره به کاهش هدررفت هزینه‌، زمان و برطرف شدن مشکل مسافت و رفت و آمد تا مرکز استان در نتیجه این تصمیم، اضافه کرد: بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری و تغییرات غیر اساسی آنها در کمیسیونی با عنوان ماده ۵ صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به حضور استاندار یا معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اداره‌کل راه و شهرسازی، شهرداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی در این کمیسیون یادآور شد: ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب ۱۳۵۱ است که تبـصره اصـلاحی آن در سال ۶۵ از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید