آخرین اخبار کاشان

کاشان| امارات بازنده اصلى توافق با رژیم صهیونیستی است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم در نطنز ، حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بادرود ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار داشت: توافق ننگین رژیم غاصب اسرائیل با امارات اگرچه ممکن است در کوتاه‌مدت فوایدى زودگذری براى این کشور عربی داشته باشد اما دیرى نخواهد پایید حاکمان سبُک مغز امارات، به اشتباه راهبردى خود پى خواهند برد.

قاسمی گفت: در قمار امارات و رژیم‌هاى عبرى – غربى، بازنده اصلى امارات خواهد بود چراکه از این دریا هیچ صید دندان‌گیرى از قبیل اقتصاد رو به رشد، امنیت تضمین شده و موقعیت ممتاز منطقه‌اى به دست نخواهد آمد بلکه این امارات است که با تضعیف اقتصاد و امنیتش از داخل نیز اختلافات دیرپاى شاهزادگان فرتوتش تشدید خواهد شد و جنگ قدرت بین بن زاید و بن مکتوم وضعیت این امیرنشین را بدتر خواهد کرد.

خطیب نماز جمعه شهر بادرود ضمن اشاره به عواقب این توافق ننگین میان امارات و اسرائیل تاکید کرد: امارات نباید زلف خود را به موى پوسیده رژیم رو به زوال صهیونیستى گره مى‌زد در حالی که این کار زوال خاندان انگلیسى – آمریکایی آل نهیان را تسریع خواهد کرد.

وی اقدام حقارت آمیز و ذلت‌بار حاکمان سرسپرده امارات در عادی‌سازی روابط با جرثومه فساد و خیانت و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی را در حقیقت خودفروشی و خودباختگی خسارت‌بار دانست و افزود: ما نمازگزاران جمعه بادرود ضمن محکومیت هر نوع توافق و عادی سازی روابط با رژیم کودک‌کش اسرائیل اعلام می‌داریم که حکام دست نشانده و مفسد اماراتی نمی‌توانند خللی در استقامت و اقتدار جبهه مقاومت ایجاد کنند و همواره در برابر مومنان و ملت‌های مسلمان روسیاه و بی‌مقدار خواهند بود.

امام جمعه بادرود تصریح کرد: صهیونیست‌ها نیز از این به بعد آشکارا گاوهای سعودی و اماراتی اهدایی ترامپ را خواهند دوشید و این حقارت و ذلت حکام مستبد منطقه سقوط و خزلان  آنان را سریعتر محقق خواهد کرد و هیچ منفعتی برای امنیت و ثبات آنان نخواهد داشت و صهیونبست‌ها باید بدانند باز شدن پایشان به منطقه خلیج فارس تبعات سنگینی برای آنان و مزدوران هم‌پیمانانش خواهد داشت و کشور ایران در هر نقطه‌ای احساس خطر کند بدون کمترین تعللی برخورد قاطعانه خواهد داشت.

وی در ادامه خطبه به روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: علت نامگذاری این روز به خاطر این است که مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شده است و این نامگذاری نشان می‌دهد که مسجد تا چه اندازه می‌تواند در جامعه و میان مردمانش تاثیرگذار باشد.

وی گفت: مسجد می‌تواند عامل مهمی برای مبارزه با ظلم و فساد و پیگیر مسائل و مشکلات جامعه باشد لذا پایه و اساس بسیاری از حرکات اسلامی انقلاب‌ها و مقاومت‌ها و ظلم ستیزی‌ها از مسجد نشات گرفته است چنانکه انقلاب اسلامی ما نیز از مسجد نشأت گرفته است.

حجت‌الاسلام قاسمی به طرح آمریکا  برای فعال کردن مکانیزم ماشه اشاره داشت و گفت: به گفته پمپئو وزیر خارجه آمریکا، فوّاره تحریم‌ها به سقف خورده و اثرخود را از دست داده است و بر همین اساس آنان با این اقدام قصد وارد کردن فشار بیشتر به ملت ایران را دارند.

وی ضمن اشاره به فراز و فرودهای پیش رو خاطر نشان کرد: تحرکات آمریکا درآشوب‌سازى در داخل و خارج نیز راه به جایى نخواهد برد؛ سال 99 سال سخت و دشوارى خواهد بود و حوادث گوناگونى پیش روى مااست اما قطعا این سال، سال پیروزى‌هاى بزرگ‌تر ایران اسلامى خواهد بود.

آمریکا بار دیگر در شورای امنیت شکست را پذیرفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردستان، حجت الاسلام حسن دهشیری امام جمعه اردستان در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: هفته امر به معروف از سال یک هزار و 371 آغاز محرم را با نام هفته امر به معروف نامگذاری کرده‌اند.

وی ضمن اشاره به نقش بسزای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: امر به معروف و نهی از منکر دو وظیفه دینی برای همه مسلمانان و مسئولان است تا نسبت به خوبی‌ها و نهی از منکرها تلاش کنند و در واقع وظیفه همگان است که اگر رعایت نشود جامعه رو به فساد خواهد رفت.

امام جمعه اردستان گفت: روز جهانی مسجد در چند سال پیش توسط کشورمان پیشنهاد شد که 31 مرداد برای همیشه روز مسجد باشد و این روز به این جهت است که در سال 1348 که صهیونیست‌ها اقدام به آتش کشیدن مسجد الاقصی کردند و این قبله اول مسلمانان را از بین بردند و کتاب‌های تاریخی بسیاری که در آن بود از بین رفت.

وی ابراز داشت: باید مساجدمان را مهد تربیت و اصلاح قرار دهیم و برای حضور پرشور جوانان هم قرار بود برنامه‌ریزی شود که با موضوع کرونا افراد مسن هم حضوری کمرنگ در مسجد دارند و باید یادمان نرود که مسجد بزرگترین مامن و پناهگاه مسلمانان بوده و هست.

حجت‌الاسلام دهشیری ضمن اشاره به عدم رای‌آوری تداوم تحریم تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت بیان کرد: شکست آمریکا را در هفته گذشته در شورای امنیت شاهد بودیم که از 15 عضو فقط یک عضو به او رأی مثبت داد که آمریکا مورد تمسخر همگان قرار گرفت و نتوانست تحریم تسلیحاتی ایران رأی بیاورد.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: آمریکا با رایزنی‌ها تلاش می‌کند تا دستاویزی را پیدا کند و همگان را برای دشمنی به ایران همراه کند که موفق نخواهد شد و ارتباط امارات با اسرائیل محکوم است که برای آن‌ها این حرکات محکوم بوده و شاهد سرازیر شدن حکومت صهیونیست‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به روز صنعت دفاعی کشور و رونمایی از جدیدترین نسل های موشک به نام شهید سلیمانی و ابومهدی تصریح کرد: پیشرفت صنایع دفاعی کشورمان زیاد بوده که دشمنان را به تعجب وا داشته که دنیا را خیره کرده است و دشمن از آن ترس خواهند داشت.

امام جمعه اردستان ضمن گرامیداشت  روز کارمند تصریح کرد: به روان پاک شهیدان رجایی و باهنر درود می‌فرستیم و می خواهیم که کارمندان به مردم مثل همیش خدمات خوب و روانی را ارائه دهند و در این هفت شاهد عملکرد دولت مردان خواهیم بود تا موجب خوشحالی مردم باشد.

وی تاکید کرد: فضای شهر در بعضی از مکان‌ها همچون ورودی‌ها و فرعی‌ها در خصوص نصب پرچم برای محرم خوب نیست که از مسئولان متولی می‌خواهیم تا نسبت به سیاه پوش کردن شهر اقدام کنند و همچنین در نذر ماسک و مواد ضدعفونی برای مردم و هیئت‌ها اقدام کنید.

حجت‌الاسلام دهشیری تصریح کرد: شهرستان اردستان در تدین، نجابت و عفاف و حجاب سابقه دارد لذا اجازه ندهید هنجار شکنان شهرت عظیم شهر شما را به غارت ببرند و برای ورزش بانوان فکری کرد تا آن‌ها در خیابان ورزش نکنند و باید زیر ساخت‌ها برای این مقوله آماده شود.

انتهای پیام/802/804/س

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید