آخرین اخبار کاشان

۳۶ میلیارد ریال تسهیلات به صنوف آسیب‌دیده از کرونا در کاشان پرداخت شد

وبکا نیوز

مسعود خاندایی روز سه‌شنبه در حاشیه نشست ارزیابی عملکرد بانک‌های شهرستان کاشان بیان کرد: ۱۵۵ نفر متقاضی تا کنون در مجموع با اشتغال ۳۰۸ نفر، از این تسهیلات برخوردار شدند.

وی با اشاره به تکمیل و ارجاع پرونده در مجموع یک هزار و ۶۴ نفر متقاضی تا پایان مهلت قانونی در مجموع با اشتغال سه هزار و ۴۶۶ نفر به بانک‌های عامل، مبلغ تسهیلات مورد درخواست را ۴۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان تاکید کرد: بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری موظف هستند تا پایان مردادماه نسبت به ثبت وام‌های پرداختی و اطلاع‌رسانی به متقاضیان در مورد تکمیل پرونده و در نهایت پرداخت تسهیلات یا تعیین تکلیف پرونده تسهیلاتی در سامانه کارا اقدام کنند.

وی یادآور شد: متقاضیانی که برای تسهیلات مذکور نام‌نویسی کردند نیز با توجه به مهلت قانونی، باید برای تکمیل پرونده و دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل مراجعه کنند.

خاندایی با اشاره به تداوم نشست هفتگی ارزیابی عملکرد بانک‌ها  اضافه کرد: در تلاش هستیم با برگزاری این نشست‌ها با بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری و در نتیجه ارتقای عملکردها در پرداخت تسهیلات کرونایی، از مشکلات و گرفتاری مردم را که به میزان زیادی از شرایط شیوع کرونا زیان دیده‌اند، کاهش بدهیم.

همه مصوبه‌های کارگروه رفع موانع تولید اجرایی شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان همچنین از اجرایی شدن ۱۰۰ درصدی مصوبه‌های نشست‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان در سال‌جاری خبر داد و اظهار داشت: امسال پرونده‌های ۴۰ شرکت در هفت نشست این کارگروه بررسی شد که ۸۰ مصوبه در پی داشت.

وی حمایت از تولید، برطرف کردن مسایل مربوط به آب، برق، تلفن، گاز،  حل و فصل مشکلات شرکت‌ها در حوزه تولید و اشتغال، امهال بدهی و حمایت از واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا منجمله مرغداری‌ها را از جمله این مصوبه‌های برشمرد.

خاندایی با اشاره به لزوم اجرای مصوبه‌های این کارگروه از سوی دستگاه‌های مربوطه، افزود: برخی مسائل در شهرستان قابل برطرف شدن است که مسوولان دستگاه‌ها موظف به پیگیری آنها هستند تا با توجه به امکانات موجود و بر اساس قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌ها شرایط اشتغال و سرمایه‌گذاری را تسهیل کنند.

وی ادامه داد: برخی مصوبه‌های نشست کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال باید در مرکز استان تصمیم‌گیری و اجرا شود که این مهم به صورت رسمی ارجاع می‌شود و پس از پیگیری، دستگاه‌ها موظف هستند، پاسخ آن را بدهند.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه کاشان برطرف کردن بخشی از مشکلات شرکت‌های تولیدی و صنعتی این شهرستان را نیازمند بهره‌گیری از تبصره‌ها و مواد قانون هوای پاک عنوان کرد و گفت: در مجموع ۸۰ درصد از مصوبه‌هایی که به ماده ۱۱ این قانون ارجاع شده، تا کنون برطرف شده است.

نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و بیش از ۱۵ هزار واحد صنفی در شهرستان کاشان فعالیت دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید