آخرین اخبار کاشان

۱۸۶ حسینیه‌ و مسجد در کاشان نقص سیستم برق‌کشی دارد

وبکا نیوز

روح‌الله فدایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بر ضرورت نصب تابلو برق استاندارد و فیوز محافظ جان در حسینیه‌ها و مسجدها تاکید کرد و افزود: سیستم سیم‌کشی غیراصولی و استفاده نکردن از دوشاخه‌های استاندارد، از دیگر معایبی است که می‌تواند بروز حادثه را در این مکان‌ها به دنبال داشته باشد.

وی همچنین نبود خاموش کننده دستی در برخی از این اماکن عمومی را یادآور شد و بیان کرد: استفاده از سیم‌های ضعیف به جای کابل‌های استاندارد از نواقصی است که به علت گرمای بیش از حد مستعد بروز آتش و حادثه در محل می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان در ادامه استفاده از شلنگ گاز با طول غیراستاندارد و بی‌توجهی به نصب بست استاندارد در برخی از مسجدها و حسینیه‌ها را خطرساز دانست و اضافه کرد: وسایل گرمازا و روشنایی‌های پرمصرف نباید در مجاور مواد آتش‌زا و پرده‌ها قرار بگیرند.

وی با اشاره به ضرورت نصب سیستم اعلام و اطفای حریق به عنوان یکی از سیستم‌های موثر در هنگام بروز حادثه‌های احتمالی، گفت: اجرای چاه ارت و اتصال همه وسایل الکتریکی به این سیستم می‌تواند با تخلیه بار الکتریکی موجود، از بروز حادثه و آتش‌سوزی جلوگیری کند.

نزدیک به ۴۳۰ باب مسجد و بیش از ۵۰۰ هیات مذهبی دارای مجوز در مناسبت‌های گوناگون در کاشان فعالیت دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید