آخرین اخبار کاشان

پارکینگ چارسو کاشان تاییده نقشه‌های معماری ندارد

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، ناصر طاهری بعد از ظهر امرور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خانه‌های تاریخی مفاخر در خور شان آنان بازسازی و مرمت می‌شوند، اظهار داشت: یک خانه تاریخی و احیای آن به یک منطقه ارزش می‌دهد و بر همین اساس احیای این بافت‌های تاریخی باید بر اساس شان و منزلت آن بنا باشد.

وی با بیان اینکه محل احداث پارکینگ در شهر باید با برنامه‌ریزی باشد، افزود: پارکینگ چارسو محصول سه خانه بود که شهرداری کاشان درخواستی به ما داد و پاسخ ما بدین گونه بود که با توجه به مجاورت محل احداث در یک خانه ثبتی باید نقشه‌های معماری تایید شود.

معاون مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه تاکید داریم که شاکله آن بافت تاریخی حفظ شود، ابراز داشت: تاکید بر آن بوده است که آن دانه‌بندی‌ها رعایت شود و همچنین تاکید داشتیم روند قانونی تغییر کاربری آن انجام شود یعنی ابتدا تغییر کاربری در کمیسیون ماده پنج صورت پذیرفته و سپس طرح معماری تایید شود.

وی با بیان اینکه با بررسی‌های صورت گرفته شهرداری کاشان در این اواخر به دنبال تغییر کاربری از طریق کمیسیون ماده پنج بوده است، گفت: پارکینگ چارسو یک مرحله کمیسیون ماده پنج داشته که احتمال می‌رود برای تمامی مجموعه پارکینگ نباشد اما به صراحت نمی‌توانم بگویم که این پارکینگ کمیسیون ماده پنج ندارد.

طاهری با بیان اینکه تجاری سازی کنار بازار کاشان درست نیست، تصریح کرد: نباید برای بازار کاشان یک رقیب ایجاد کرد در حالی که ما به دنبال مقاوم‌سازی خانه‌های تاریخی بودیم و تنها مجوزی که به شهرداری کاشان داده شد صرفا مقاوم‌سازی بدنه‌های پیرامونی خانه‌های تاریخی بود و نقشه‌های این بخش و نه معماری را تایید کردیم.

وی با بیان اینکه شهرداری کاشان تاییده نقشه‌های معماری را از ما ندارد، تاکید کرد: تهران نیز نقشه‌های معماری را تایید نکرده در حالی که ما اقدامات قانونی را انجام دادیم و به مراجع قضایی شکایت کردیم و مراحل قانونی نیز در این زمینه انجام شده است.

انتهای پیام/801/ح

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید