آخرین اخبار کاشان

هفت طرح عمرانی، فرهنگی و صنعتی کاشان به بهره‌برداری رسید

وبکا نیوز

شهردار کاشان روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها به خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای ۶ طرح شامل بلوار سردار شهید واجدی (جاده قمصر)، بلوار سپهبد شهید صیاد شیرازی، خانه فرهنگ اندیشه راوند، پل هوایی عابر پیاده بلوار دانش، شهرک تقی‌زاده و معابر سطح منطقه پنج بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

سعید ‌ابریشمی‌راد افزود: بلوار سردار شهید واجدی با هدف اجرای طرح، تراش و آسفالت در ۲ مسیر رفت و برگشت با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شد.

وی تسهیل در رفت و آمد شهروندان و گردشگران در مسیر جاده قمصر شامل مسیر رفت از میدان شهید زارع‌مجرد به سمت شهرک ۲۲ بهمن و همچنین مسیر برگشت این بلوار را علت اجرای این طرح بیان کرد.

شهردار کاشان با اشاره به تخصیص ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار برای زیرسازی و آسفالت بلوار سپهبد شهید صیاد شیرازی، اضافه کرد: برای فرآیند نصب و اجرای پل هوایی عابر پیاده بلوار دانش و همچنین زیرسازی، آسفالت و جدول‌گذاری شهرک تقی‌زاده در مجموع هشت میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته وی، برای بهسازی معابر سطح منطقه پنج کاشان شامل زیرسازی، آسفالت، جدول‌گذاری و بلوک فرش نیز ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی در مورد خانه اندیشه راوند نیز بیان کرد: این مجموعه فرهنگی با زیربنای ۶۰۰ مترمربع شامل ۶ کلاس و سالن اجتماعات با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال ساخته شده است.

همچنین در جریان سفر یک روزه رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به کاشان فاز نخست توسعه یک گروه صنعتی دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید مواد شوینده، بهداشتی و روغن‌های صنعتی با ۹۵ نفر اشتغال مستقیم و ۳۰۰ نفر فرصت شغلی غیرمستقیم با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار ویژه کاشان نیز با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۷۸ طرح با ارزش افزون بر سه هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت گفت: این شهرستان به لحاظ افتتاح طرح‌ها رتبه نخست استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی افزود: بدین مناسبت ۲۵۷ طرح عمرانی، خدماتی، فرهنگی و صنعتی به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۲۱ طرح نیز آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی ۲۶۷ نفری این طرح‌ها در شهرستان کاشان، بیان کرد: تعداد طرح‌ها نسبت به سال گذشته نزدیک به ۷۴ درصد و از نظر اعتباری ۲۴ درصد افزایش داشته است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید