آخرین اخبار کاشان

۱۳۰ اهدای پلاسما توسط شهروندان و پرسنل بهداشتی و درمانی کاشان

وبکا نیوز

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد:

۱۳۰ اهدای پلاسما توسط شهروندان و پرسنل بهداشتی و درمانی کاشان

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: تاکنون 130 اهدای پلاسما توسط شهروندان و پرسنل بهداشتی درمانی کاشان داشته ایم.

محمد حاجی جعفری در گفت و گو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به اینکه پلاسمادرمانی یک روش تایید شده و نه قطعی برای درمان بیماران بدحال کرونایی است، اظهار داشت: در این روش پلاسمای بیماری که قبلا کرونا گرفته و حدود یکماه از بهبودی او گذشته است به بیمار بدحال کرونایی تزریق می شود.

وی با بیان اینکه این پلاسما دارای آنتی بادی بر علیه بیماری کروناست، ابراز داشت: این آنتی بادی سبب می شود که بدن فرد گیرنده در مقابل ویروس کرونا مقاومت کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه پلاسمادرمانی یک روش قطعی نیست و الزاما هر بیماری که پلاسما دریافت کند بهبود نمی یابد، تصریح کرد: بعد از اطلاع رسانی های گسترده در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و همچنین انعکاس در شبکه های اجتماعی حدود ۱۹۰ نفر از بیماران کرونایی بهبود یافته برای اهدای پلاسما با معاونت درمان دانشگاه تماس گرفتند.

وی با بیان اینکه از طرف دانشگاه نیز با ۱۰۰ بیمار کرونا مثبت بهبود یافته تماس گرفته شد، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۱ نفر به آزمایشگاه معرفی  شد.

حاجی جعفری با بیان اینکه تاکنون با آمار پرسنل درمانی و بهداشتی ۱۳۰ اهدای پلاسما داشته ایم، خاطرنشان کرد: این تعداد برای ۶۵ بیمار استفاده شده است که بخش زیادی از آنها خوشبختانه بهبود و با حال عمومی مساعد مرخص شده اند.

وی ضمن دعوت مجدد برای اهدای پلاسما از شهروندان و همشهریانی که قبلا مبتلا به کرونا شده و حدود یکماه از بهبودی آنان گذشته است، افزود: لازم است این شهروندان نوعدوست پیش از مراجعه با شماره تلفن  های ۵۵۴۴۲۰۱۵ و ۵۵۴۴۴۰۱۶ معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهند.

وبکانیوز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید