آخرین اخبار کاشان

کاشان| مهمترین مشکل مردم زمان امام حسین(ع) فقر فرهنگی بود/حادثه عاشورا نمایشگاه ارزش‌های اخلاقی است

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام محمدرضا اسلامی‌تبار صبح امروز در جمع عزاداران حسینی با بیان اینکه یکی از مشکلات مردم زمان امام حسین(ع) دوری فقر فرهنگی بود، اظهار داشت: یکی از عوامل این فقر فرهنگی دوری از ولایت بود و این مهم با فتنه‌انگیزی و شبهه بود به نحوی که دشمنان اسلام اعلام کردند قرآن کافی است و از کتابت احادیث نبوی جلوگیری کردند.

وی با بیان اینکه یکی از عناوین امام علی(ع) “بهترین انسان‌ها” است، افزود: بهانه جلوگیری از کتابت احادیث نبوی آن بود که می‌گفتند احتمال اشتباه شدن احادیث با آیات قرآن وجود دارد و از سوی دیگر مقابل اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شخصیت تراشی کردند.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه دشمنان هر اقدامی را برای دور کردن مردم از اهل بیت(ع) انجام دادند، ابراز داشت: باطل از رشد مردم می‌ترسد و بر همین اساس همواره در تلاش هستند مردم را در نادانی قرار دهند و اگر کسی اهل علم بود او را حذف می‌کردند.

وی گفت: هیئت یک کوه نظامی و اقتصادی نیست بلکه یک گروه فرهنگی است و مردم را به آنچه امام حسین(ع) مدنظر داشت، هدایت کرد و بر همین اساس مهمترین امتیاز برای یک هیئت آن است که پس از پایان جلسه مصیبت عزاداران با بصیرت از جلسه خارج شوند.

اسلامی‌تبار با بیان اینکه طاغوت هر آنچه که موجب آگاهی مردم می‌شود، آن را سرکوب می‌کند، تصریح کرد: باطل مردم را بیش از پیش در فساد و تباهی فرو می‌برد تا به اهداف شوم خود برسد و بر همین اساس در زمان ائمه معصوم(ع) یکی از خلفای مروان در ادعایی اعلام کرد که هر فردی وی را به تقوا سفارش کند گردنش را می‌زند.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) در واقعه عاشورا ارزش‌های اخلاقی و عشق به خدا را به اوج رساند، تاکید کرد: امام حسین(ع) با عزت و احترام توبه حر را قبول کرد و علاوه بر آن نیز به وی اذن میدان داد تا در رکاب آن حضرت به شهادت برسد و این مهم نشان‌دهنده وجود لیاقت در جناب حر است.

امام جمعه موقت کاشان با بیان اینکه حادثه عاشورا نمایشگاه ارزش‌های اخلاقی است، افزود: حادثه عاشورا چهره زشت حکومت را مشخص کرد و این حادثه عاشورا درسی برای تمامی زمان‌هاست.

وی ضمن تاکید بر اجرای سیره و روش “عباسیه” ابراز داشت: بزرگترین ویژگی‌های حضرت ابوالفضل(ع) تقوا و بصیرت بود در حالی که وقتی مردم بصیرت نداشتند به قصد قربت امام حسین(ع) را کشتند.

انتهای پیام/801/ ز

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید