آخرین اخبار کاشان

ورود به موج سوم کرونا در صورت رعایت نکردن فاصله‌گذاری‌ محتمل است

وبکا نیوز

مسعود دهقانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: کاشان در زمان حاضر درگیر موج دوم شیوع بیماری کووید- ۱۹ است و اگر روند بهبودی ادامه یابد، این موج تمام خواهد شد اما در صورت بی‌توجهی به دستورالعمل‌ها، احتمال دارد که آغاز موج سوم را شاهد باشیم.

وی افزود: ورود به موج سوم در گروی اتفاق خاصی نیست و هر کجا تجمع تعداد زیادی در زیر یک سقف بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داشته باشیم، امکان افزایش شمار مبتلایان وجود خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان تاکید کرد: اگر مردم ماسک نزنند، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند یا افراد زیادی برای مدت طولانی با هم در مکان‌های مسقف بمانند، امکان افزایش بیماری وجود دارد.

وی بر این اساس به هیات‌های مذهبی توصیه کرد از برگزاری مراسم عزاداری طولانی مدت و پخت غذا خودداری کنند و نذورات را به صورت خام به گروه هدف از جمله خانواده‌های بی‌سرپرست، بدسرپرست یا افراد بی‌بضاعت تحویل دهند.

دهقانی تصریح کرد: برخی افراد و هیات‌ها بدون هماهنگی‌های لازم با کارشناسان حوزه بهداشت نسبت به پخت نذورات اقدام کردند که این مهم احتمال تشدید بیماری کووید- ۱۹ را در پی خواهد داشت.

وی اظهارداشت: بیش از ۷۰ درصد هیات‌های مذهبی مسائل بهداشتی را به طور کامل رعایت می‌کنند اما به مسئولان هیات‌های بی‌توجه به صورت مکتوب اخطار داده شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشان با اشاره به همه‌گیری کرونا و گذر از موج‌ اول بیماری در کشور ابراز امیدواری کرد با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، رخدادی مانند شیوع موج سوم نداشته باشیم.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها منجمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

افزون بر ۳۶۵ هزار و ۶۰۶ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند و بیش از ۲۱ هزار فوت کردند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید