آخرین اخبار کاشان

امام‌جمعه کاشان: جامعه پزشکی به برکت انقلاب اسلامی بالنده شد

وبکا نیوز46180fd0787837291180a0f65b2f361cb4d1cc9dec22bca0cd2c5bfda5aa8447e662c14d1014bf2d50c7c8ed14303d38

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز یکشنبه در آیینی به مناسبت گرامی‌داشت روز پزشک در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، اظهار داشت: جامعه پزشکی یکی از سه رکن محوری آبادانی و پیشرفت کشور است و امروزه دعوت از متخصص ایرانی برای سخنرانی در کنگره آمریکا مایه افتخار به شمار می‌رود.

وی با اشاره به ناتوانی قلم و بیان در تبیین کامل خدمات پزشکی، افزود: نقش پزشکان در هشت سال جنگ تحمیلی نیز برجسته بود و اگر فرماندهی، تدبیر و درمان درست در جبهه‌ها حکم‌فرما نمی‌شد، پدیده‌ای با عنوان دوران دفاع مقدس را نداشتیم.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان در ادامه اقدام‌های برجسته حوزه سلامت در مقابله با شیوع ویروس کرونا را یادآور شد و تاکید کرد: شهیدان مدافع سلامت سلامتی دیگران را بر سلامتی خود ترجیح دادند و به واقع مدیون جامعه پزشکی هستیم چرا که همگی در موضوع کرونا کمک کردند و میدان‌دار بودند و از این رو باید قدردانی ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی به سخنان رهبر انقلاب در مورد جامعه پزشکی و پرستاری اشاره کرد و گفت: لازم است در ورودی شهر تابلویی از شهید فرهاد نصب و در کاشان نیز میدانی به نام این شهید بزرگوار نام‌گذاری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان نیز در این آیین به تعریف واژه پزشکی در کتاب‌های قدیمی‌ اشاره کرد و گفت: این حرفه همواره در میان مردم ایران‌زمین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است اما ایستادگی در برابر کرونا، اهمیت کار آنها را برجسته‌تر کرد.

سید علیرضا مروجی افزود: پزشکان به مسوولیت‌های خود عمل کرده‌اند و مقابله قهرمانان و مدافعان سلامت در برابر ویروس منحوس کرونا، مردم را به این باور رساند که برای سلامتی مردم از هیچ تلاشی فروگذار نشده است.

وی با قدردانی از پزشکان نمونه به نمایندگی از کل جامعه پزشکی، بیان کرد: بسیاری از نیروها در این مدت به بیماری کووید- ۱۹ مبتلا شدند اما پس از بهبودی دوباره به سنگر خدمت به مردم برگشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به شهادت دکتر فرهاد، بیان کرد: همه نیروهای حوزه سلامت در راستای مقابله با کرونا زحمت کشیدند که قدردان تلاش‌های آنان هستیم.

وی یادآور شد: از افتخارهای کشور ما از گذشته توجه به ابعاد مختلف سلامت بوده و اهتمام ویژه این دانشگاه، انجام تحقیقات در مورد سلامت معنوی است.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

۶۸ نفر از کادر درمان کاشان منجمله ۱۱ پزشک متخصص و هشت پزشک عمومی تا کنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و مجید فرهاد نیز از جمله شهدای مدافع سلامت منطقه است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

منبع:ایرنا

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید