آخرین اخبار کاشان

دایره‌المعارف آموزش و پرورش کاشان تدوین شود / لزوم افزایش حیطه اختیارات مدیریت آموزش و پرورش

وبکا نیوز

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در دیدار با رئیس و مدیران آموزش و پرورش شهرستان کاشان ضمن اشاره به مشارکت بالای خیران در ساخت و ساز مدارس اظهار داشت: لازم است تا این ساخت و سازها ساماندهی شوند و هزینه‌ها با مدیریت خرج شود.

وی با بیان اینکه عدم مدیریت موجب هدررفت سرمایه می‌شود، افزود: به لطف خدا سرمایه‌ها با تشکیل نهادها و مشارکت دولت سر و سامان بخشیده شد به نحوی که نیمی از هزینه مدارس را خیران و نیم دیگر را دولت سرمایه‌گذاری می‌کند که این مهم در جانمایی مدارس و مدیریت منابع نقش به‌سزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن تاکید بر نیاز به یک دایره‌المعارف در آموزش و پرورش ابراز داشت: کاشان منطقه‌ای است که با وجود وسعت نشانه عمران و آبادانی وجود دارد در حالی که در برخی استان‌ها همچون سیستان و بلوچستان، کرمان و برخی دیگر از استان‌ها اینگونه نیست.

وی ضمن تاکید بر تعریف دو منطقه آموزش و پرورش ویژه منطقه کاشان به منظور مدیریت هر چه بهتر گفت: لازم است تا آموزش و پرورش کاشان به عنوان آموزش و پرورش ویژه حیطه وظایفش افزایش پیدا کند تا برخی از مشکلاتی که با آن مواجه هستند، کاهش پیدا کند.

سلیمانی ضمن انتقاد از سیاست در پیش گرفته مدارس غیرانتفاعی در کشور تصریح کرد: راه‌اندازی مدارس غیرانتفاعی به معنی رقابت با بخش دولتی نیست.

انتهای پیام/801/ف

   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید